Vydajte sa na cestu po strednom Slovensku iba s turistickým ruksakom

Vydajte sa na cestu po strednom Slovensku iba s turistickým ruksakom
Redakcia 25. apríla 2023

Svoje krásy vie ponúknuť aj stredná časť Slovenska, a to konkrétne región Horehronie. Vybrali sme pre vás niekoľko tipov, kam sa vybrať. Tieto tipy sú špeciálne v tom, že vám na cestu bude stačiť iba malý turistický ruksak, pretože nie sú veľmi náročné. Vonku je konečne teplo, slnko svieti, príroda sa prebúdza, úplne ideálne počasie na výlet. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Mať na chrbte čo najmenej. To je cieľ mnohých, ktorí sa rozhodnú stráviť jeden deň v cudzom regióne pri spoznávaní niečoho nového. Verte nám, že niekedy aj na celodenné kráčanie vám stačí turistický batoh. Do turistických batohov sa vám totiž zmestí všetko potrebné, len musíte vedieť správne selektovať, ktoré veci sa vám naozaj zídu, a ktoré môžete nechať pokojne doma.

Kam sa môžete vybrať na Horehroní? 

1. Harmanecká jaskyňa

Ak je vonku príliš horúco, môžete sa ísť schladiť napríklad do jaskyne. Jaskyne sú nesmierne zaujímavé pre deti aj dospelých. Ako efektívne využijete turistický batoh? Zmestíte doňho vrchné oblečenie. Aj keď je vonku slnečno a teplo, v jaskyni môže byť aj o desať stupňov menej. Preto je dobré mať v ruksaku dlhšie nohavice a aspoň tenkú vetrovku. Teplotu v jaskyni nepodceňujte ani v lete.

2. Kráľova skala 

Tento honosný názov v sebe ukrýva miesto, ktoré vás postupne zavedie do Veľkej Fatry. Ak si netrúfate na dlhšiu fatranskú hrebeňovku, výstup na Kráľovu skalu vám bude bohato stačiť. Z nej totiž uvidíte celú fatranskú dolinu. Nie je nič krajšie než po náročnej túre uvidieť dych vyrážajúci výhľad. 

3. Rebrík do neba

Počuli ste už o rebríku do neba? Nejde o žiadny zavádzajúci názov. Skutočne máte na tomto rebríku pocit, že kráčate smerom k oblohe. Rebrík v obci Dúbravica totiž nie je o nič opretý, pevne vychádza zo zeme a vy po ňom dokážete vyliezť až päť metrov hore. Ak sa vyberiete preskúmať tento rebrík, uistite sa, že máte dobrú obuv. Dobrá obuv je základ. Kvalitné turistické topánky vám ponúka napríklad športový e-shop Sportrysy

Pokiaľ sa nechystáte na náročnú celodennú túru do hôr, na potulky prírodou vám skutočne stačí klasický turistický batoh. Máte aj vy svoj obľúbený, s ktorým chodíte na každú vychádzku?

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com