Zima na Horehroní

Zima na Horehroní
Redakcia 30. novembra 2018

Netreba vravieť, že na Horehroní je v zime ako v rozprávke. Tá pravá zima, ako všetci očakávame a dúfame, príde už onedlho. Počas zimného obdobia sa mení Horehronie na raj pre lyžiarov, snoubordistov, skialpinistov aj bežkárov.

Pre všetkých

Vyberať si je naozaj z čoho. Na svoje si prídu rozhodne takmer všetci. Nájdete tu svahy a trate pre tých najmenších, začiatočníkov, pokročilých, zdatnejších a určite si na svoje prídu aj tí najnáročnejší.
Aj tento rok otvoria svoje brány lyžiarske strediská ako SKI Jasná, SKI Tále, Mýto ski centrum, Ski Čierny Balog, Ski Krpáčovo, Lyžiarske stredisko Polomka – Bučník a v neposlednom rade aj SKI Telgárt.

Bežecké trate

Bežecké trate, ktoré potešia milovníkov prechádzok v našej nádhernej prírode, nájdete v priestoroch Golfového ihriska Gray Bear , k dispozícii budú trate na Pohanskom v Mýte pod Ďumbierom a taktiež v priestoroch Biatlonového centra v Osrblí.

Skialpinistický raj

Takmer nekonečné možnosti pre skialpinistov ponúkajú Nízke Tatry aj Muránska planina. Jediným obmedzením sú vaše schopnosti. Samozrejmosťou je rešpektovanie vnútorného poriadku národného parku. Skialpinistické túry na Chopok, Ďumbier, Veľký bok, Kráľovu či Fabovu hoľu a nádhernými výhľadmi vás budú ešte dlho hriať pri srdci.