Župné trhy opäť zavítajú do Brezna !

Župné trhy opäť zavítajú do Brezna !
Redakcia 19. septembra 2023

Po úspešnom pilotnom ročníku pokračuje Banskobystrický samosprávny kraj v tradícii organizovania Župných trhov aj v tomto roku. Priestor na nich opäť dostanú regionálni producenti a remeselníci.

Stánky s regionálnymi výrobkami, ukážky remesiel, tvorivé dielne i vystúpenia folklórnych súborov. To všetko prinášajú aj tento rok do celkovo siedmich miest po celom kraji Župné trhy. Tie organizuje Banskobystrický samosprávny kraj prostredníctvom svojej Rozvojovej agentúry už po druhý raz a po mimoriadnom úspechu pilotného vlaňajšieho ročníka.

Prvý ročník župných trhov v minulom roku sa stretol medzi návštevníkmi i predajcami s veľkým úspechom. Svoju produkciu na nich predstavilo osem farmárov a 46 regionálnych producentov. Na tohtoročných Župných trhoch sa predstaví viac ako 55 remeselníkov alebo producentov. Zastúpený je sortiment rôzneho charakteru od produkcie poľnohospodárskych družstiev cez dekoratívnu keramiku, prírodnú kozmetiku, med, ľanové výrobky, výrobky z dreva a veľa ďalšieho. Čo je dôležité je, že sú to všetko produkty vyrobené z lokálnych surovín a s ohľadom na zachovanie tradičných postupov výroby,“ povedala Mária Ursínyová, manažérka projektu Regionálne pulty, na ktorý Župné trhy nadväzujú.

Župné trhy v Brezne sa uskutočnia už 29.septembra 2023. Chýbať na ňom nebudú originálne výrobky, ktoré tvoria miestni ľudia z Banskobystrického kraja s láskou, z lokálnych surovín a s ohľadom na zachovávanie tradícií.

Atmosféru podujatia spríjemní a podčiarkne sprievodný program – popoludňajšie vystúpenie detského folklórneho súboru Šťastné detstvo z Brezna, či tvorivé dielne, ktoré budú prebiehať v doobedňajších aj poobedňajších hodinách.

Tešíme sa na vašu návštevu !

T V O J I N F O R M A Č N Ý P O R T Á L

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní