Letné aktivity, vďaka ktorým sa zapotíte

Letné aktivity, vďaka ktorým sa zapotíte
ersor 18. júla 2022

Plánujete toto leto stráviť aktívne? Rozmýšľate však ako? Prinášame vám niekoľko tipov ako si užiť leto naplno a zároveň ho nepresedieť doma na sedačke !

Horská cyklistika

Klasická cyklistika počas leta je veľmi obľúbená. Najmä ak sa nachádzajú vo vašom okolí cyklotrasy. Pre mnoho ľudí je však takáto cyklistika veľmi nudná a vyhľadávajú niečo viac adrenalínovejšie.

Vyskúšajte si horskú cyklistiku, je však náročnejšia. S klasickým cestným však ďaleko nepochodíte. Budete potrebovať na to horské bicykle.

Obrovská výhoda horskej cyklistike je to, že sa nemusíte riadiť asfaltovými cestami, vďaka čomu máte omnoho väčšie slobodu. Tým, že jazdíte veľakrát v lese, nemusíte riešiť problém s nepríjemným vetrom.

Ak sa bojíte, že horská cyklistika je pre vás veľmi náročná, zoabstarajte si elektrobicykel. Ten vám výrazne uľahčí bicyklovanie a zvládnete aj náročnejšie trasy, ktoré sú súčasťou horskej cyklistiky.

Paintball / airsoft

Táto aktivita je trochu viac adrenalínová a nie je pre každého. Ak si však chcete vyskúšať poriadne dobrodružstvo, vyskúšajte paintball alebo airsoft. Hrať môžete v lese alebo v rôznych budovách.

Rafting

Ak chcete využiť leto a vodu naozaj na maximum, odporúčame vyskúšať rafting. Je to splavovanie na divokej vode. Zažijete tu naozaj kopec adrenalínu a fyzickej záťaže. Na Slovensku si môžete skúsiť s partiou kamarátov splaviť Váh, Oravu, Hron alebo Dunajec. 

Surfing

Ak ste niekde pri mori, kde sú veľké vlny, určite odporúčame aspoň vyskúšať surfing. Jedná sa o jazdenie na vlnách, kde ste nepripútaný na dlhej širokej doske.

Klasické kolektívne športy

Zavolajte kamarátov von a zahrajte si spolu futbal alebo basketbal. Určite máte vo svojom okolí nejaké ihrisko. Stačí vám na to potom už len lopta.

Toto je niekoľko tipov, vďaka ktorým sa dostatočne zabavíte počas leta a zároveň spálite aj niekoľko kalórii.