Nová bežecká trailová liga na Horehroní. Máš natrénované?

Nová bežecká trailová liga na Horehroní. Máš natrénované?
Redakcia 27. augusta 2020

Beh spája a preto sa spojili aj organizátori trailových bežeckých pretekov s rodinnou atmosférou na Horehroní. Vznikla tak Horehronská trailová liga, ktorá spája tri príjemné trailové behy, dva vertikaly a jeden “skyrace” horský polmaratón.

Trasy a ich profily sú stavané tak, aby začínajúcim bežcom ukázali rozmanité bežecké lokality a čo najviac preverili všestrannosť pretekárov počas celej ligy.

Prvý pretek otvoril letnú sezónu vertikálnym kilometrom zo Šumiaca na Kráľovú hoľu. Po horúcom lete sa presunieme do jesennej časti pretekov. Prvý septembrový víkend odštartuje Heľpiansky Kros – Memoriál Štefana Bošeľu, na ktorom objavíme zákutia južných svahov Nízkych Tatier s dĺžkou 8,2 km a prevýšením 320 metrov. Netradične, v sviatočný utorok 15.9., sa presunieme do divočiny, ktorá sa dá nájsť v meste Brezno, centre Horehronia. Výbeh na brezniansku Skalku so zastávkou na Dedečkovej chate a panoramatickými výhľadmi na ďumbiersku časť Nízkych Tatier nás preverí na 11 kilometrov dlhej trati s prevýšením 550 metrov. Nasledujúci víkend 19.9. sa ušteveme na Závadke nad Hronom v lesoch Muránskej planiny. Tento rýchly pretek plný pozitívnej nálady má parametre 342 výškových na 10 kilometroch.

Po zregenerovaní síl sa na začiatku októbra odhodláme na Jarabský polmaratón, ktorý má parametre skyrace a medzi miestnymi borcami svoju históriu. Vysokohorské prostredie a dĺžka 21,7 kilometrov s 1300 nastúpanými výškovými metrami preverí každého bežca a zároveň pozýva všetkých, ktorí sa ako-tak pripravovali. Odmenou nebude len epický pretek po hrebeni Nízkych Tatier v okolí Čertovice, ale aj tradičná afterka na chate Jarabatá. Horehronskú trailovú ligu zavŕšime opäť na východnej časti hrebeňa 10.10. vertikalom na Andrejcovú. Po 5 kilometroch a 760 výškových metroch, ktoré rozpália každé lýtka nás čaká aj vyhodnotenie celej ligy v priestoroch Útulne Andrejcová. Tu dostane každý absolvent #htl2020 účastnícke predmety a zúčasť v tombole o praktické bežecké vybavenie. Víťazi budú odmenení okrem výhľadu na Vysoké Tatry aj slušnou finančným ohodnotením a praktickými aj pamätnými darmi.

Pamätné trofeje alebo medaily pre prvých troch pretekárov, vecné dary a finančné ohodnotenie v kategórii muži (celkové poradie):
miesto 150 €
miesto 100 €
miesto 50 €

a v kategórii ženy (celkové poradie):
miesto 150€
miesto 100€
miesto 50€

Prihlasovanie na celú ligu prebehne automaticky po prihlásení sa na jednotlivé preteky. Podmienkou pre absolvovanie ligy je účasť na minimálne piatich pretekoch. V prípade, že sa uskutoční všetkých 6 pretekov, do výsledného hodnotenia sa budú z nich počítať 4 najlepšie výsledky bežca (pri dodržaní podmienky odbehnutia minimálne 5 pretekov). Výsledné hodnotenie je tvorené súčtom bodov z jednotlivých pretekov.

Preteky Horehronskej trailovej ligy

  1. Vertikal Kilometer Kráľova hoľa 4.7.2020
  2. Heľpiansky Kros – Memoriál Štefana Bošeľu 5.9.2020
  3. Útek do divočiny 15.9.2020 (utorok)
  4. Závadský štvanec 19.9.2020
  5. Jarabský polmaratón 3.10.2020
  6. Andrejcová Vertikal 10.10.2020

Systém bodovania nájdeš na podujatí Horehronská trailová liga