17. januára 2022
Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

Heľpiansky kros – 5. ročník Memoriálu Štefana Bošeľu

Šport
5. septembra 2020 8:00
Heľpa
Priatelia, pozývame vás na 5. ročník Heľpianskeho krosu , ktorý bude výnimočne štartovať už prvý septembrový víkend – symbolicky 5. 9. v Heľpe na Horehroní.
Čaká na vás 8km trať s prevýšením 320m, ľahšia 4km alternatíva a behy pre najmenších v troch kategóriách.
Tohtoročnou supernovinkou je Horehronská Trailová Liga, ktorú sme vytvorili spolu s organizátormi ďalších piatich bežeckých pretekov v regióne.

⏳ Harmonogram 5. ročníka ⏳

🔵 8:00 – 10:00 Registrácia a prezentácia dospelí

🟣 8:00 – 9:00 Registrácia deti (bez štartovného)

🟢 9:15 – 9:30 Oficiálne otvorenie

🟡 9:30 – 10:00 Detské behy

🔴 10:30 Štart dospelí

⚪️ 12:00 Vyhlásenie výsledkov

⚠️ Doplňujúce info k detským behom: registrácia prebieha v určenom čase v areáli futbalového štadióna ŠK Heľpa, bez štartovného. Každý malý bežec a bežkyňa dostáva pri registrácii nápoj a sladkosť, okrem toho všetci, ktorí dobehnú do cieľa, získavajú účastnícku medailu. Pre prvé tri miesta vo všetkých troch kategóriách (dievčatá a chlapci zvlášť) máme nachystané parádne vecné ceny 🎁🛍

⚠️ Doplňujúce info k behom dospelých:
Nezabudnite prosím na podpísaný Súhlas dotknutej osoby, ktorý vám prišiel mailom spolu s potvrdením registrácie cez Pretekaj.sk  a ktorý je potrebné odovzdať pri prezentácii. Osobitnú pozornosť prosím venujte Čestnému prehláseniu a právnym následkom plynúcim z uvedenia nepravdivých údajov.

 

Všetky potrebné info na FB event Heľpiansky kros

Horehronská Trailová Liga

Andrejcová Vertikal je súčasťou série pretekov pod názvom Horehronská Trailová Liga, ktorá združuje šesť rôznorodých terénnych behov v tejto oblasti a tie sa uskutočnia v mesiacoch júl až október. Trasy a ich profily budú stavané tak, aby bežcom ukázali rozmanité bežecké lokality a preverili všestrannosť pretekárov počas trvania celej ligy. Medzi pretekmi sú zastúpené dva behy do vrchu “vertikaly”, krosové behy miernejším terénom, aj dlhší beh vo vysokohorskom prostredí.

Vertikal Kilometer Kráľova hoľa 4.7.2020
Heľpiansky Kros – Memoriál Štefana Bošeľu 5.9.2020
Útek do divočiny 15.9.2020 (utorok)
Závadský štvanec 19.9.2020
Jarabský polmaratón 3.10.2020
Andrejcová Vertikal 10.10.2020

Na každom lokálnom behu získate body, ktoré sa vám po ukončení posledného preteku v sérii spočítajú. Súťažíte tak o bežeckého kráľa a kráľovnu Horehronia a finančnú odmenu. Každý bežec, ktorý absolvuje celú ligu (aspoň 4 preteky zo 6) dostane na poslednom preteku ligy spomienkový predmet a je zaradený do losovania o hodnotnú cenu, ktoré prebehne na vyhlásení výsledkov celej ligy.

 

Heľpa
Heľpa, Slovenská republika + Google Map