Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

Koncert na Šumiackej rivére

Kultúra
12. augusta 2022 18:00
Šumiac
Komorný podkráľovohoľský letný koncert pod holým nebom z cyklu ŠUMIACKA RIVIÉRA ŽIJE 2022 
Na šumiackom námestí (pred Margarétkovom) sa vám predstaví profesionálna hudobná formácia DUO ANTICO MODERNO (Andrej Turčin – husle, Feri Kubiš – akordeón)
Večer bude obohatený o ochutnávku lokálnych syrov z rodinnej farmy LUNTEROVO SYRY z Telgártu.
„Príď si užiť atmošku jedného neobyčajného šumiackeho večera. Daj si vínko, pivko, kávu, limču, odnes si domov svoj podkráľohovohoľský merch od Margetky, nechaj si nakrájať lahodné zrejúce syry z nízkotatranských kravičiek od Lunterovcov a započúvaj sa do rozmanitého repertoáru starodávnej i súčasnej muziky v interpretácii dvoch profi hráčov!“
Viac info o hosťoch:
Duo Antico Moderno sa špecializuje prevažne na hru baroka a klasicizmu, ale venuje sa tiež hudbe 20. a 21. storočia. V repertoári má aj niektoré vlastné autorské skladby, úpravy ľudových piesní či rôznorodú estrádnu hudbu.
Členovia dua:
Andrej Turčin pochádza z Polomky. Jeho láska k husliam ho nasmerovala na hudobné štúdia – najskôr na Konzervatórium Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici, neskôr na Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Počas štúdia absolvoval niekoľko interpretačných kurzov a úspešne sa zúčastnil viacerých interpretačných súťaží ako sólista, či ako člen ďalších komorných zoskupení. Po absolvovaní štúdia bol hosťujúcim členom vo viacerých profesionálnych telesách na Slovensku: Štátny komorný orchester Žilina, Štátna filharmónia Košice, Štátna opera v Banskej Bystrici, Slovenské národné divadlo v Bratislave. V súčastnosti primárne pôsobí ako člen Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu v sekcii prvých huslí. Okrem toho je členom viacerých žánrovo pestrých hudobných zoskupení: Duo Antico Moderno, Ensemble Spectrum, Slovak Tango, Čendeš orchestra.
František Kubiš sa narodil v Detve, jeho profesionálna orientácia ho priviedla do Banskej Bystrice, kde študoval hru na akordeón na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici, neskôr študoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Počas štúdií sa úspešne zúčastnil viacerých medzinárodných súťaží ako sólista i ako člen komorného zoskupenia. Okrem príležitostnej sólovej interpretácie hudby dáva prednosť hudbe komornej, o čom svedčí i fakt, že bol zakladajúcim členom viacerých komorných zoskupení, ktoré sú širokospektrálne zamerané na interpretáciu hudby klasickej, staršej, hudby židovskej a tzv. world music, slovenskej populárnej hudby prvej polovice 20. stor., argentínskeho tanga, francúzkeho šansónu a musette, či slovenskej ľudovej hudby. Je členom viacerých telies: Mojše Band, Slovak Tango, Piazzola para siempre, Sentimento quartett, Vesnance a ďalších. V súčastnosti pôsobí ako učiteľ hry na akordeón na základnej umeleckej škole v Krupine a korepetítor na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici.
LUNTEROVO SYRY
Domáce syry, jogurty a mliečko spod Kráľovej hole v Nízkych Tatrách. Vyrobené z mlieka od alpského plemena Braunvieh chovaného na horských pasienkoch v oblasti prameňa Hrona.
ORGANIZÁTORI:
MARGARÉTKOVO (Margetky)
Horehronie – oficiálna stránka regiónu
OZ MONS REGIUS

Šumiac
Šumiac, Slovenská republika + Google Map