FOTOREPORT: Náš víkend na Chate Zbojská

FOTOREPORT: Náš víkend na Chate Zbojská
Redakcia 11. októbra 2023

Tento článok píšeme a vydávame v strede týždňa, veríme, že včas pred víkendom. Snáď vám poslúži ako inšpirácia #kamnahorehroni cez víkend. Kam sa skryť, vypnúť, ísť vyvetrať.

Prvý októbrový víkend sme trávili neďaleko obce Pohronská Polhora. Ide o oblasť, ktorá je návštevníkmi vyhľadávaná najmä kvôli gastronómii. Určite mnohí z vás poznajú špeciality zo Zbojníckeho dvora – Salaš Zbojská, či neodolateľné Legendárne buchty od Falťanov.

Naše kroky ale tento krát neviedli priamo sem. Môžeme povedať, že sme sa tak trochu skryli. Ukrytí sme boli na Chate Zbojská a nikto nás tam nenašiel. Až na pár cyklistov, ale vôbec nám to nevadilo.

Chata Zbojská sa nachádza neďaleko už spomínaného zbojníckeho dvora. V jej areáli sa nachádza aj vlek, ktorý dávnejšie slúžil lyžiarom.

Interiér chaty je zrekonštruovaný a starajú sa oň sympatickí ľudia zo Záhoria. A starali sa cez víkend aj o nás….a veľmi dobre !

Chata ponúka niekoľko izieb – dvoj, troj aj viaclôžkové, spoločenskú miestnosť a spoločnú jedálenskú časť. V prípade priaznivého počasia si svoju rannú kávu alebo obed môžete vychutnávať na terase.

Ak sem prídete, zažijete neobyčajnú „chatovačku“ s vírivkou, bazénom aj saunou. To znie dobre, však ?

A čo jedlo ? Skvelé ! Poctivá domáca kuchyňa – na raňajky, obed aj večeru. Keď si spomenieme na chlebík vo vajíčku, kapustnicu či francúzske zemiaky, išli by sme tento víkend zas !

TIP NA VÍKEND

Chata je priestranná a vhodná aj pre väčšie skupiny, rodiny, partiu kamarátov.

Určite sa tu nebudete nudiť, pretože už len samotná oblasť ponúka niekoľko možností, ako tráviť čas.

Toľko recenzia od nás. Dúfame, že sa vám tento tip zíde. Ak áno, dajte nám vedieť, aký bol váš zážitok.

Pekné jesenné dni #KAMarati !

Píšeme si.

T V O J I N F O R M A Č N Ý P O R T Á L

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní