Lesnícky skanzen

Lesnícky skanzen
Redakcia 1. júla 2018

Lesnícky skanzen je oáza pokoja v lone nádhernej prírody Vydrovskej doliny a vybudoval ho štátny podnik Lesy SR.  Skanzen ponúka svojim návštevníkom relax, poučenie aj zábavu. Je to  miesto, kde dokážete stráviť celý deň. Náučný chodník, ktorý sa tu nachádza, má v momentálnej dobe 86 zastávok, kde sa naučíte mnoho z histórie lesníctva, bližšie spoznáte obyvateľov lesa, dozviete sa dôležité informácie o jeho význame aj ochrane. Deti poteší diviačia a danielia obora a dobre sa budú cítiť aj v minilande, kde nájdu množstvo miniatúrnych stavieb, postaviček a dokonca aj vláčik. Pred horárňou, v ktorej sa nachádza múzeum, je detský náučný chodník, na ktorom sa dokážu pobaviť aj tí najmenší a hravou formou spoznávajú les.

Určite vás však zaujmú aj živé obrazy z histórie, súčasnosti a budúcnosti lesníctva. Veľmi pôsobivým doplnením areálu sú prírodné diela medzinárodnej skupiny umelcov Ekoartu. Prechádzka po náučnom chodníku vám rozhodne dobije baterky na ďalšie dni.

PRÍSTUP:

Do lesníckeho skanzenu sa dostanete autom a bez problémov zaparkujete na parkovisku priamo pod skanzenom. Z obce Čierny Balog sa môžete prejsť po náučnom chodníku, ktorý začína pri obecnom úrade. Pri prechádzke sa dozviete o histórii obce Čierny Balog. Chodník vás privedie priamo pod skanzen. Rozhodne si však nenechajte ujsť možnosť previesť sa Čiernohronskou železnicou.

AKCIE:

V priestoroch Vydrovskej doliny a Lesníckeho skanzenu sa koná množstvo skvelých akcií ako je napríklad Slávnostné otvorenie Vydrovskej doliny, Vydričkin zázračný deň, Country za stodolou a top podujatie Deň stromu

Kukni aj: Tip ny výlet Bystrianska jaskyňa,   Ajax Farma

 

 

Zdroj: Lesy.sk