PREŽI MÁJ #naHorehroni

PREŽI MÁJ #naHorehroni
Redakcia 5. mája 2023

Mesiac máj v znamení znovuzrodenia má pre každého z nás iný význam. Možno to vnímame skrz prírody – všetko sa začína zelenať a kvitnúť, konečne si vychutnávame viac slnka. Milovníci pohybu využívajú teplejšie dni na outdoorové aktivity a chalupári zveľaďujú svoje záhradky sadením, okopávaním či kosením.

Máj je nepochybne aj „lásky čas„. Je to možno preto, že farebnejší svet a slnečné lúče vyčaria úsmev nejednému z nás. Práve preto sa nám všetci zdajú láskavejší a milší. Teplé jarné lúče sú pohladením pre dušu a cítime sa ako znovuzrodení.

Ako využiť príval jarnej energie a vychutnať si príjemné májové dni na Horehroní ? Máme pár tipov !

KÁVA, KOLÁČ, PRECHÁDZKA…A DOMOV !

To znie ako dobrý nápad nie ? Rekreačná oblasť Pohanské je miesto, kde môžete skĺbiť príjemné s užitočným do jedného výletu. Poobedná alebo doobedná víkendová prechádzka je skvelou voľbou aktívneho oddychu po pracovnom týždni.

Svoj denný limit krokov môžete splniť nenáročnou túrou z Pohanského na Dedečkovu chatu a späť. Alebo vytiahnete bicykel a prídete si po sladkú odmenu do Kaviarne Pohanské na dvoch kolesách. Možností je veľa, tak prečo ich nevyužiť ?

A možno sa nechcete prechádzať ani bicyklovať. Chcete si jednoducho vychutnať dobrú kávu, miešaný drink a poklebetiť s priateľmi. Pohanské je ideálnym miestom, odporúčame navštíviť.

ZVONICA ZVONÍ ŽIVOTOM

Mestská veža v Brezne si v uplynulých dvoch rokoch prešla výraznou rekonštrukciou, ktorá jej doslova vdýchla život. Jej priestory aktuálne „zvonia“ novými expozíciami Horehronského múzea a priestormi pre Turistické informačné centrum, ktoré sú denne prístupné aj verejnosti.

Návštevu zvonice si môžete spríjemniť aj prestávkou na kávičku. Infocentrum, ktoré sa v týchto priestoroch nachádza ponúka špeciálnu, pre mesto upraženú zmes kávy z lokálnej pražiarne The Coffee Club.

ANI KLASICKÝ ANI E-BIKE….. #naHorehroní SA JAZDÍ NA CYKLODREZINE

Možno ste už počuli, možno nie, možno ste už boli, možno nie. Na úzko koľajovej trati medzi obcami Hronec a Čierny Balog, kde premávala parná Čiernohronská železnička vznikol ďalší unikát. A to Horehronské cyklodreziny (ľahké koľajové vozidlo, poháňané silou na princípe bicyklovania). Turisti ale aj domáci návštevníci sa tak môžu bicyklovať aj po koľajniciach.

Cyklodrezina je určená pre 4 osoby – 2 až 3 dospelé a 1 dieťa do 150 cm. Je poháňaná dvoma osobami, ktoré sedia ako na klasickom bicykli a pedálujú. Dve osoby sedia na samostatných miestach. Keďže bezpečnosť je na prvom mieste, tak aj tieto miesta sú vybavené bezpečnostnými pásmi. Predné sedadlo je najvhodnejšie pre menšie osoby (do 150cm). Drezina je vybavená košíkom, kde si môžete odložiť vašu ľahšiu batožinu.

Tak čo, pôjdete sa „cyklodrezinovať“ ? Ak áno, nezabudnite si urobiť svoju rezerváciu – priamo tu.

ROZPRÁVKOVÁ DOLINA – KYSUCA

„Rada sa vraciam na Vrchy. Už ani nehľadám nové zákutia, mám svoje topky. Z nich najviac ma zakaždým očarí Kysuca. Čarovná dolina ďaleko od cesty s pár chalupami, ktoré boli pred úplným schátraním zachránené citlivou rekonštrukciou, takže pripomínajú skanzen ľudovej architektúry.“ Takto pre #kamnahorehroni opísala toto miesto Ivka Rešutíková, ktorá stojí za značkou STEY.

Celý článok si môžeš prečítať tu.

Vo svojej cestovnej agentúre vyzdvihuje turizmus, ktorý je trvalo udržateľný a podporuje región Horehronie a vyzdvihuje čas, ktorý trávime „offline“.

DIGITÁLNY DETOX

Kto by si bol pomyslel, že pred svetom technológií a sociálnych sietí budeme chcieť utekať. Ak máte taký zámer máme pre vás útočisko a tým je pobyt, ako povedala Ivka, v čarovnej doline. Drevenica na Kysuci vám svojim jedinečným štýlom a lokalitou, v ktorej sa nachádza ponúka luxus vo význame oddychu, prírody a sociálneho detoxu.

Potrebuje ho čím ďalej tým viac ľudí. Asi si zbehneme aj my.

Tak #kamnahorehroni to bude v mesiaci máj ?

Na záver článku vám želáme, aby sa májová energia prebudila v každom z vás. A nezabudnite sa usmievať. Keď sa budete usmievať na svet, svet sa bude usmievať na vás.

Píšeme si.

Vaše KAMKO.

T V O J I N F O R M A Č N Ý P O R T Á L

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní