#zimanaHorehroni a jej TOP 5

#zimanaHorehroni a jej TOP 5
Redakcia 30. marca 2022

KONČÍ #zimanaHorehroni

…a my vyberáme 5 najnavštevovanejších miest !

Či už tento blog číta #KAMarat, ktorý je milovník zimy alebo #KAMarat, ktorý má radšej teplejšiu časť roka, veríme, že každý jeden si ju na Horehroní užil.

My si myslíme, že áno, pretože sme si ju prostredníctvom vašich fotografií a videí, ktoré ste s nami zdieľali intenzívne užívali s vami. 

#zimanaHorehroni ide do finále a priniesla všetko čo k nej patrí. Veľa snehu ale aj slnečných dní, ktoré sme/ste trávili najmä na horách. 

Poďme sa spoločne pozrieť na zimných TOP 5 miest, kde ste trávili svoj voľný čas.

ĎUMBIER & CHOPOK

Najpopulárnejšia dvojka na každý spôsob. Cestou na tieto dva vrcholy si prišli na svoje milovníci zimnej turistiky, skialpinizmu či sánkari.

Na týchto dvoch vrcholoch Nízkych Tatier je špeciálne práve to, že majú jedinečnú atmosféru počas každého ročného obdobia. Dovolíme si tvrdiť, že v zime sa tento pocit ešte umocňuje vďaka sťaženým snehovým a poveternostným podmienkam. Čím je to ťažšie, tým viac si vážime dosiahnutie cieľa.

Každý váš výstup bol niečím výnimočný. Dokonca aj ten, kedy bolo viac oblačnosti. Na popularite nabrali večerné výstupy za západom slnka alebo zdvihnutím adrenalínu počas tmy. 

KRÁĽOVA HOĽA

Ako sme už spomenuli vyššie, zimná turistika má svojskú atmosféru. Všetko je akési čistejšie, jasnejšie. Nahor ideme s väčším rešpektom a do cieľa prichádzame o niečo pokornejší. Plní to účel toho, prečo do hôr chodíme.

„Hory učia láske, pokore a priateľstvu.“

Také boli aj výstupy na Kráľovu Hoľu v zime 2022. Mrazivé, zasnežené ale zato výnimočné. Oddýchni si milá hoľa, v lete sadáme na e-biky !

TELGÁRT & DEPO CAFÉ

Magický viadukt, lyžiarske stredisko, trať pre bežkárov a najpopulárnejší vagónik na Horehroní nesmú v našom výbere chýbať. Telgárt využil všetky možnosti, ktoré zima ponúka a návštevníci sa tam rozhodne nenudili. 

ČERTOVICA

Bežkársky raj ! Začiatočníci, pokročilí aj skúsení machri…šport na čerstvom vzduchu v krásnom prostredí hneď „chutí“ lepšie. Práve preto bežkárske trate Čertovica rozhodne patria do tohto rebríčka. Nadobudnutú kondíciu teda prenášame do jarného obdobia a pokračujeme v tréningu napríklad na dvoch kolesách alebo kolieskových korčuliach. 

POHANSKÉ & DEDEČKOVA CHATA

Prečo ? Pretože vždy mali nejaký dobrý koláč ! A to padlo vhod lyžiarom, ktorí zo strediska Mýto Ski&Bike potrebovali doplniť cukry na energiu, skialpinistom, ktorí vyliezali z každej strany, bežkárom od Pohanského ale aj peším turistom. Oplatilo sa trošku zapotiť !

📌 Stodola Pohanské píše aj svoj vlastný príbeh. Mrkni tu.

Ku koncu nášho článku vám chceme poďakovať, za každé zdieľanie a označenie na sociálnych sieťach. O to špeciálnejší je tento blog – vytvorili sme ho spoločne. Vy ste zažívali a my sme to zhrnuli v pár riadkoch. 

#zimanaHorehroni 2022 lúčime sa.

A čo ďalej ? Pokračujeme v objavovaní nášho regiónu ale v jarnom šate, s ľahším oblečením, ale ešte väčším nasadením. 

Do skorého čítania.

Vaše KAMKO.

Výber fotiek v blogu je od našich INSTA #KAMaratov:

📌 @lucijja_

📌@gemercanka_janka

📌@sandrasitarcikova

📌@ivon_ess

📌@kerodjkero

📌@samuelmaruskin

📌@moncarosikov

📌@lukas.koska

📌@automposlovensku

📌 @majky_te

Na sociálnej sieti fotografie nájdete aj pod našim hashtagom #kamnahorehroni.

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní