#hybsaHorehronie

#hybsaHorehronie
Redakcia 27. mája 2022

Máte radi výzvy ? My áno ! A máme radi aj šport resp. akýkoľvek druh pohybu !

Preto aj #naHorehroni oslavujeme MEDZINÁRODNÝ ŠPORTOVÝ VYZÝVACÍ DEŇ.

Tento deň sa uskutočňuje na medzinárodnej úrovni od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. 27. máj je preto aj dňom, kedy sa organizujú športové podujatia celoštátneho a medzinárodného rozsahu.

Fyzickú aktivitu by sme nemali vykonávať len v tento, ale každý deň. Pohyb prospieva nášmu zdraviu, preto by sme si mali denne nájsť aspoň 15 minút na akúkoľvek aktivitu.

Zapojte sa do tejto výzvy aj vy #KAMarati ! Počíta sa aj malá prechádzka či práca v záhradke.

No v prípade, že chcete stráviť viac aktívnejšieho času, preklikajte náš web, ktorý vám ponúka skvelý výber aktivít na Horehroní.

Krásne počasie, ktoré nám praje v týchto dňoch musíme využiť! Môžete sa vybrať na turistiku do hôr, na prechádzku po náučných chodníkoch alebo prevetrať bicykle.

Neviete kde začať ? Prinášame 3 tipy priamo z redakcie !

Ak sa náhodou vyberiete do oblastí Nízkych Tatier, určite nesmiete obísť najnavštevovanejší vrch Nízkych TatierCHOPOK. Okrem toho, že ide o fyzickú aktivitu, turistika je aj ideálny spôsob, ako tráviť čas so svojimi priateľmi či rodinou. Endorfíny, ktoré sa vyplavujú vďaka pohybu a prírode robia dobre telu aj duši.

CYKLODREZINY sú hitom Horehronia. K tomu čarovná atmosféra doliny medzi obcami Hronec a Čierny Balog, vietor vo vlasoch a veľa srandy. Málokto si môže povedať, že sa bicykluje „po koľajniciach“. Aj takáto forma pohybu môže byť športovou výzvou práve pre vás !

No ale ak ste predsa len verní svojim „dvom kolesám“ a pracujete na kondičke, sadajte na bicykle ! Ideálne je vybrať trasu s cieľom, kde si môžete oddýchnuť a doplniť energiu na spiatočnú cestu.

A my vieme kde si zaručene pochutíte !

Cieľom cyklotúry pre tento víkend môže byť sedlo Zbojská a to hneď z niekoľkých smerov. Naša obľúbená trasa vedie cez Čierny Balog, sedlo Chlipavica a odtiaľ priamo k Salašu Zbojská. No a teraz čas na odmenu ! Počuli ste už o Legendárnych buchtách ? Ak áno, určite budete súhlasiť, že niet lepšej motivácie poriadne dupnúť do pedálov !

Týmto článkom VYZÝVAME čo najviac ľudí k pohybu, nielen tento deň ale každý deň a chceme INŠPIROVAŤ ľudí aby nezanedbávali svoje zdravie. #hybsaHorehronie veď máme nato nespočetne veľa môžností.

#kamnahorehroni za pohybom ?

Dajte nám svoj TIP aj vy !

Pekný víkend #KAMarati

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní