Cyklobusom k hradu Muráň

Cyklobusom k hradu Muráň
Ivana Belková 15. augusta 2018

Vďaka oblastnej organizácií cestovného ruchu Klaster Horehronie majú nielen Horehronci, ale aj turisti možnosť spoznávať krásy nášho regiónu zo sedla bicykla. Každý z vás sa môže vydať na výlet Horehroním jednoducho a ľahko s cyklobusom, ktorý je k dispozícií každú nedeľu s odchodom o 09:30 hod. z parkoviska pred Tescom.

Cyklobus – záruka kvality

Keďže výlet s cyklobusom je vždy zárukou kvality, dobrej partie a nálady, tak sme sa opäť vybrali objavovať Horehronie. Tento krát naše „cyklocesty“ viedli k hradu Muráň, ktorý sa oplatí vidieť pre jeho polohu a okolie, v ktorom sa nachádza. Cyklotrasa začínala v obci Šumiac pri kameňolome, smerovala na Veľkú lúku odkiaľ sme z rázcestia Veľká lúka-Piesok prešli popri Wesselenyho jaskyni ku chate pod Muráňom , kde sme si uzamkli bicykle a k hradu Muráň sme pokračovali pešo, keďže k nemu vedie náročnejší terén, ktorý nie je vhodný pre bicykle.

Výhľad z hradu Muráň

Keď sme sa pokochali výhľadmi na celú Muránsku planinu, pokračovali sme späť na spomínané rázcestie, kde sme sa napojili na zelenú cyklotrasu k Tesnej skale až do Červenej skaly, odkiaľ sme sa po hlavnej ceste vrátili do obce Šumiac, kde na náš čakal cyklobus, ktorý nás zviezol späť do Brezna. Cyklotrasu dlhú 35 km zvládnu hravo zdatní aj menej zdatní cyklisti.

A kto si netrúfa, má možnosť zapožičať si e-bike v požičovni v Brezne, ktorú nájdete na Nám. M. R. Štefánika 3.

Tak neseď doma a poď s nami na bike už túto nedeľu na cyklovýlet k hradu Slovenská Ľupča.

Text je súčasťou TVOJ BLOG, nieje obsahom redakcie Kam na Horehroní. V prípade potreby môžete autora kontaktovať prostredníctvom redakcie mailom na [email protected].