Ako si užiť jeseň naplno?

Ako si užiť jeseň naplno?
Redakcia 31. októbra 2023

Jeseň obdobie, kedy sa v prírode začína tanec farieb a zmien. V tomto období sa svet okolo nás mení do zvláštnej podoby, plnej červených, oranžových a žltých odtieňov. Príroda sa pomaly chystá na spánok. Ako si však naplno užiť toto obdobie? Čo sa dá vtedy robiť? Tu su pre vás skvelé tipy, ktoré môžete vyskúśať!

Cestovanie a výlety

Jeseň je ideálnym obdobím pre výlety a krátke cestovanie. Výhody tohto obdobia sú najmä tieto: počas jesene nie je tak horúco ako v lete, ale stále dostatočne teplo na to, aby ste si mohli užiť vonkajšie aktivity. A toto sú niektoré z nich: Prechádzky v prírode, návśteva festivalov, hodov, mestská turistika, turistika v lesoch a prírode.

Tvorivé aktivity

Počas jesene dokážete robiť množstvo tvorivých aktivít. Môžete niečo urobiť alebo postaviť z gaštanov, ktorých je v tomto období požehnane. Silnejší vietor je vhodný na vytvorenie šarkana a následne púšťanie šarkanov. 

Pobyt a sledovanie v prírode

Pobytom v prírode môžete načerpať novú energiu. Sledovanie zvieratiek môže byť nádherný relax, ktorý si zamilujete. Dané zvieratká môžete sledovať aj cez termovíznu predsádku na puškohľad. Budete tak môcť lepšie sledovať z diaľky ako sa zvieratko správa a čo robí. Návod na výber termovízie nájdete napríklad tu

Príprava záhradky

Jeseň je obdobím kedy záhradkári pripravujú svoju pôdu na zimné obdobie. Ak takúto záhradku máte aj vy, o zábavu máte postarané. Okrem toho je práve jeseň obdobím kedy sa sadia rôzne stromy a rastliny. Napríklad záhradkári ovocné stromy a kríky ako napríklad jablone, slivky, hrušky, višne a čerešne. Môžete zasadiť aj zeleninu pre jarný zber. 

Oddych v kúpeľoch

Ak hľadáte aktivitu priamo zameranú na úplný oddych, tak určite navštívte kúpele alebo wellness. Tu si môžete užiť skvelý pobyt v horúcich vodácha nabrať nove sily.

Toto boli naše tipy ako si jeseň naplno vychutnať. Môžete vyskúšať sledovanie prírody s termovíziou, oddych v kúpeľoch, prípravu záhradky alebo cestovanie a výlety.