Bianchi: Najstarší výrobca bicyklov na svete

Bianchi: Najstarší výrobca bicyklov na svete
Redakcia 10. júna 2024

Bicykle Bianchi predstavujú už takmer 140 rokov vrchol funkčného dizajnu a zosobňujú samú podstatu cyklistiky !

Najstarší výrobca bicyklov na svete

Bianchi, ako historicky najstarší svetový výrobca bicyklov, šíri taliansku cyklistickú kvalitu a tradíciu po celom svete. Táto značka, založená milánskym podnikateľom a vizionárom Edoardom Bianchim, začala svoju výrobu už v roku 1885. Prvá dielňa na adrese Via Nirone 7 v Miláne tak začala písať históriu modernej cestnej cyklistiky.

Dnes stále pokračuje v dedičstve, ktoré zdôrazňuje jej hlavné hodnoty: výkon, inovácie, technológie, kvalitu a vášeň.

Bianchi sú bicykle pre vaše najvyššie ciele

Bianchi prináša bicykle, ktoré nie sú len prostriedkom na prekonávanie vzdialeností, ale skutočnými spoločníkmi pre vaše športové dobrodružstvá a výkony. Od asfaltových ciest po horské terény, od prírodu milujúcich cyklistov po mestských jazdcov, od bicyklov na každodenné použitie cez profesionálne pretekárske stroje, až po novú generáciu e-bikov, ktoré povýšili interakciu človeka so strojom na úplne novú úroveň – Bianchi je synonymom štýlu a funkčnosti.
Každý jeden Bianchi bicykel je výsledkom spojenia špičkových materiálov, inovatívneho dizajnu a precíznej výroby. Nezáleží na tom, či ste začiatočník, vášnivý amatér alebo skúsený profesionál, bicykle Bianchi vám pomôžu dosiahnuť vaše najvyššie ciele.

Reparto Corse ako najlepšie testovacie centrum

Eduardo Bianchi raz povedal, že najlepší spôsob, ako otestovať nové produkty, je vziať ich na preteky. Týmto spôsobom vzniklo „Reparto Corse“, čo znamená „pretekárske oddelenie“. Túto filozofiu Bianchi dodržiava do dnešných dní.
Bianchi dodnes pokračuje v úspešnej spolupráci s profesionálnymi tímami, pričom vďaka ich extrémnym testom v pretekárskom nasadení a spätnej väzbe od pretekárov neustále zdokonaľuje svoje produkty. Toto partnerstvo trvá už viac ako 100 rokov a pomáha jazdcom dosiahnuť úspechy na svetovej úrovni vo všetkých cyklistických disciplínach až po olympiádu.

Otestované v pretekárskom nasadení, Bianchi prináša vrcholové technológie a pôvabný dizajn aj bežným cyklistom.
Bicykle Bianchi, horské bicykle, mestké a iné bicykle nájdete na Velocity.sk