BIATLON PRE VŠETKÝCH

BIATLON PRE VŠETKÝCH
Redakcia 12. septembra 2022

Národné biatlonové centrum otvorí svoje brány a vy môžete nazrieť do duše jednému z najobľúbenejších zimných športov !

Správna otázka: PREČO PRÁVE V LETE ?

Vedeli ste, že biatlon má aj svoju letnú verziu? Kombináciou dvoch odlišných športov akou je streľba a beh na kolieskových lyžiach vzniká skvelá letná alternatíva klasického zimného biatlonu. Vy sa s ňou môžete zoznámiť práve 15. septembra 2022 počas Dňa otvorených dverí v Osrblí.

Deň otvorených dverí je uvádzaný aj pod názvom Biatlon pre všetkých“. Už z názvu vyplýva, že tento deň nie je len pre deti, ale aj  pre dospelých  pripravený skvelý program plný športovania, hier aj spoznávania. Tento rok sa môžete tešiť na divadelné predstavenie v podobe Bruchomluveckej show, ktorá bude mať počas dňa dve vstúpenia, lesnú pedagogiku, hasičské dobrodružstvo a nebude chýbať ani stretnutie s biatlonovými hviezdami či biatlonová streľba. Najmenším sa rozžiaria oči na skákacom hrade s opičou dráhou.

V administratívnej budove nazriete do histórie Národného biatlonového centra počas unikátnej výstavy, ktorá bude pripravená a inštalovaná práve na túto príležitosť.

„Biatlon je jedným z najpopulárnejších  zimných športov v Európe. Je to nádherný a všestranný šport, ktorý učí deti samostatnosti, vytrvalosti, cieľavedomosti a rozvahe. Myšlienku „biatlon pre všetkých“ chceme šíriť ďalej. Chceme aby hlavne deti objavili čaro tohto športu a aby sme im ukázali zmysluplnejšie trávenie času ako doma za obrazovkami rôznych zariadení. Toto podujatie organizujem aj za účelom spopularizovania Biatlonu ako takého“, uviedol prezident Slovenského zväzu biatlonu, Peter Vozár.  

Počas dňa budete taktiež svedkami „veľkej slávy“. Nie náhodou sa bude počas tohto výnimočného dňa odohrávať aj oficiálne otvorenie kolieskovej dráhy v Osrblí, ktorá bude pokrstená pravým Osrblianskym snehom. Dráha bude spočiatku slúžiť len profesionálnym športovcom. Verejnosť ju bude môcť využívať od jari 2023.

Jej realizácia by nebola možná bez finančnej podpory Vlády SR a Slovensko, tak môže zorganizovať Majstrovstvá sveta v letnom biatlone v roku 2023.

„Prípravy na toto významné podujatie začali v Národnom biatlonovom centre v Osrblí už na jar, kedy sa začala budovať nová 2,5 km dlhá asfaltová dráha, ktorá je základným predpokladom usporiadania spomínaných Majstrovstiev sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach“dodal Peter Vozár.

„Jediný biatlonový areál na Slovensku sa nachádza v krásnom prostredí malej dedinky Osrblie v Banskobystrickom kraji, ktorá je okrem biatlonu vyhľadávaná aj pre jej osobité čaro a možnosti aktívnej dovolenky, najmä na bicykli. Táto lokalita dopĺňa turistickú ponuku neďalekej Bystrianskej alebo Čiernohronskej doliny. Nás teší aj to, že tu návštevník nájde okrem krásneho prostredia a športového vyžitia aj veľmi kvalitné služby hotela Zerrenpach a niektorých ďalších ubytovaní na súkromí“ uviedla Petra Šuhajdová, výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus. 

Všetci ste srdečne pozvaní na športový deň do Osrblia ! A kto vie, možno sa medzi vami objaví nová slovenská biatlonová hviezda.

Z Brezna a Podbrezovej bude zabezpečená bezplatná doprava.

GRAFIKON DOD BUS-u

Text: Dobrý kraj

T V O J I N F O R M A Č N Ý P O R T Á L

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní