Biatlon zďaleka nekončí, čo všetko si ešte môžete užiť?

Biatlon zďaleka nekončí, čo všetko si ešte môžete užiť?
Redakcia 29. januára 2019

Horehronie v týchto dňoch žije Majstrovstvami sveta juniorov a mládeže v biatlone. Národné biatlonové centrum teraz patrí športovcom zo 42 krajín spolu so svojimi tímami a ich fan klubmi. Nechýbajú však ani návštevníci z blízkeho či vzdialenejšieho okolia, ktorých do Osrblia prilákala aj biatlonová FANZÓNA.

Funzóna  ožíva

Majstrovstvá sveta mládeže a juniorov v biatlone boli zahájené v sobotu 26. januára na otváracom ceremoniáli v Brezne. Odvtedy sa každý deň naši športovci usilujú o majstrovské medailové umiestnenie. Okrem príležitosti zažiť atmosféru burcujúceho davu na tribúne či pri trati, sa môžete po prvýkrát tešiť aj na fanzónu, v ktorej to žije každým dňom viac a viac.

Banskobystrický samosprávny kraj je jedným z partnerov tohtoročných majstrovstiev sveta, „Som veľmi rád, že sme súčasťou podujatia svetového formátu a podporili sme mladé talenty. Teší ma, že fanzóna, ktorú sme pre návštevníkov aj športovcov pripravili spoločne s oblastnými organizáciami cestovného ruchu Horehronie a Stredné Slovensko ponúka priestor pre zábavu či oddych a za posledné tri dni ju navštívilo viac ako 2000 nadšencov biatlonu z celého sveta,“ povedal Ján Lunter, predseda BBSK.

Laserová strelnica, súťaže aj napínavé preteky

Zabavia sa všetky vekové kategórie. Laserová strelnica s bežeckým trenažérom, fotostena s ambasádorskou Nasťou Kuzminou alebo s biatlonovým areálom v pozadí, súťaž v online hre Biathlon mánia. Nechýba fanúšikovské maľovanie na tvár či pohodlné tuli vaky s výhľadom na napínavé preteky. Dynamická hudba a skvelý moderátor sa postarajú o poriadnu zábavu, dobrú náladu a to správne fandenie.

Príde Lintner aj Zedník

Streda 30. januára sa bude niesť v znamení dvoch zimných športov. Biatlonu a hokeja. Do Osrblia prídu naši majstrovskí hokejisti, a to zlatý majster sveta Richard Lintner a bronzový Richard Zedník. Obaja sa predstavia svojim fanúšikom už tento víkend (2.-3. februára) v Banskej Bystici na Winter Classic games 2019. Svojim príchodom do Osrblia sa rozhodli podporiť a povzbudiť našich juniorských reprezentantov v biatlone, lebo oni najlepšie vedia čo je to majstrovský adrenalín.

Z Osrblia si okrem športového zážitku, dobrej nálady odnesiete remeselné výrobky z regiónu či ochutnáte regionálne špeciality z Mliečnej farmy zo Slovenskej Lupči. Počas víkendu nebudú chýbať dobroty Salaša Zbojská. V sobotu 2. februára sa budú fanzónou ozývať ľudové nástroje od ĽH Heľpa. Vyvrcholenie svetového podujatia príde v nedeľu 3. februára spolu s bubnovou show BATIDA a speváckym vystúpením Martina Vetráka.

Text: TS OOCR Región Horehronie