HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  07.01. 2017 – Zimný štadión Trebišov

HK 2016 TREBIŠOV – HK BREZNO 3:2 x (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)

Góly BR: 18 LONGAUER Andrej (59 TEPLAN Martin), 91 TURŇA Tomáš (71 ZNAK Radovan, 65 PODKONICKÝ Martin)

Po 20 dňovom zápasovom „pôste“, sme dnes vycestovali za súperom, ktorý naposledy stratil body 17.11.2016 a ktorý mal jednoznačnú ambíciu poraziť Brezno, aby sa mohol dostať na druhé miesto v priebežnej tabuľke. Pre domácich to bol zápas veľmi dôležitý a  tak nič iné ako tri body neprichádzalo do úvahy. Už od úvodného buly bolo na ľade vidieť, že sa stretli dva vyspelé tímy, ktoré si šliapu za svojim cieľom. Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorí sa dostali do vedenia v jedenástej minúte gólom Petrička. Našim Rytierom sa podarilo vyrovnať v 39 minúte, po samostatnej akcii Lonagauera, ktorý si z obrany Trebišova urobil trhací kalendár a strelou pomedzi nohy nedal domácemu Fedorovi žiadnu šancu.  Aj keď sa domácim opäť podarilo dostať do vedenia, to však netrvalo dlho. V 49 minúte nabil Znak Turňovi a išli sme do predĺženia. Tento gól mal pre domácich veľmi trpkú príchuť, pretože ich pripravil o možnosť trojbodového zisku a zosadenia našich z druhého miesta v tabuľke. Pre našich Rytierov to však bol gól, ktorý naplnil naše minimálne predzápasové ciele. Aj keď sa nám v predĺžení nepodarilo získať extra dva body, vraciame sa domov na Hron spokojný aj s bodom, ktorý nám zabezpečil našu pozíciu a dáva nám výborné výhliadky pred posledným domácim stretnutím v základnej časti súťaže. Celé stretnutie bolo absolútne vyrovnané čoho dôkazom je aj počet striel 38 : 36. Zápas tak nevyhral lepší, ale šťastnejší. Dnes sa hral  hokej, ktorý svojou úrovňou dosahoval zápasový štandard 1. Hokejovej ligy. Bol rýchly, kombinačný, férový a pre divákov určite atraktívny.  Neboli žiadne zákerné fauly ani žiadne vybičované emócie. Takisto rozhodcovská trojica podala výkon, ktorý bol hodný tohoto dôležitého a kvalitného stretnutia. Dnešné zápolenie opäť ukázalo, že keď hokej robia rozumní ľudia, ktorí ho milujú a rozumejú sa mu, výsledok prináša kvalitnú hru, spokojnosť hráčov, funkcionárov a divákov. Pozdravujem všetkých ktorí v Trebišove robia hokej (aj ošetrenie nášho hráča po zlomenine ruky),  lebo práve oni prispeli k tomu, že dnešným jednoznačným víťazom bol hokej. Keďže 14.01.2017 sa v Ružomberku uskutoční Zápas Hviezd 2. Hokejovej ligy, na poslednom zápase základnej časti sa tak uvidíme až 21.01.2017 v našej Aréne Brezno, kde privítame „Rebelov“ z Gelnice.

1. LIGA DORAST sk. C – Východ

NEDEĽA  08.01. 2017 – Zimný štadión Humenné

MHK HUMENNÉ – HK BREZNO 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)

Góly BR: 71 KOVÁČIK Milan (65 KOBELA Filip), 90 BALŠIANOK Bohuš (91 JABLONSKÝ Matúš), 88 MAREK Filip (77 KOCHLICA Filip)

Dnes sme v Humennom nadviazali na zlepšený herný výkon z Trebišova čoho výsledkom bol a počet striel 22:55. Boli sme jednoznačne lepším týmom a súpera sme prevýšili vo všetkých ukazovateľoch. No jediné čo nám chýbalo bolo trošku šťastia v koncovke. Z mnohých vyložených šancí sme nedokázali streliť gól. Keď sme v 53 minúte vyrovnali, všetko nasvedčovalo tomu, že pôjdeme minimálne do predĺženia. No to čo predviedol rozhodca v 59 minúte…Keď po skrumáži pred našim brankárom došlo k posunutiu bránky bolo jasné, že sa bude pískať. Puk ktorý sa dostal za našu bránkovú čiaru tam skončil, keď už bránka bola posunutá a čakalo sa na odpískanie. A vtedy zaúradoval, neviem ozaj ako ho nazvať, aby som bol slušný a uznal domácim gól. O tomto rozhodnutí 77 sekúnd pred koncom zápasu, nech si každý urobí názor sám.

MŠKM TREBIŠOV – HK BREZNO 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly BR: 11 BALCAR Tomáš (19 MATZENAUER Alex, 12 ZEMANČÍK Matúš), 71 KOVÁČIK Milan (65 KOBELA Filip, 38 SVITEK Róbert)

Po katastrofálnej prvej tretine, keď sme prehrávali už o dva góly, sme opäť aj napriek vynikajúcemu výkonu nášho gólmana inkasovali a to gól od červenej čiary a manko už bolo trojgólové. V prvej prestávke tréner výstupom, aký ešte hráči v doterajšom priebehu súťaže nezažili, vysvetlil, že hokej sa nehrá len telom ale aj hlavou. Tieto slová padli na úrodnú pôdu a herný prejav Rytierov sa rapídne zmenil. Dali sme dva góly a robili všetko preto aby sme stiahli aj to jednogólové manko. Pri veľkom chcení, však prišla chyba a Trebišovčania svojim štvrtým gólom v našej sieti rozhodli o tom, že si z ich ľadu domov neodvezieme ani jeden bod.

1. LIGA KADETI – Regionálna skupina Východ

NEDEĽA  08.01. 2017 – Zimný štadión Trebišov

MŠKM TREBIŠOV – HK BREZNO 3:8 (0:1, 1:5, 2:2)

Góly BR: 88 MICHAL Samuel (16 MIHALY Oto), 71 AUXT Benjamín (91 ŠIMKO Jakub), 91 ŠIMKO Jakub, 87 SCHVARZBACHER Erik (71 AUXT Benjamín), 91 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 91 ŠIMKO Jakub (8 KIRDAJ Kristián), 87 SCHVARZBACHER Erik (8 KIRDAJ Kristián, 71 AUXT Benjamín), 91 ŠIMKO Jakub (8 KIRDAJ Kristián)

Tento zápas bol v podstate „priateľský“ nakoľko nemohol nič zmeniť na konečnom poradí jeho aktérov. Naši hráči si uvoľnene zahrali, zakombinovali a zaslúžene vyhrali.

PIATOK  06.01. 2017 – Aréna Brezno

HK BREZNO -HKM MICHALOVCE 6:8 (4:1, 1:5, 1:2)

Góly BR: 16 MIHALY Oto (88 MICHAL Samuel, 59 BERČÍK Alan), 16 MIHALY Oto (77 ZEMKO Matúš, 91 ŠIMKO Jakub), 91 ŠIMKO Jakub,71 AUXT Benjamín (91 ŠIMKO Jakub, 50 ŠIMKO Šimon), 77 ZEMKO Matúš (16 MIHALY Oto, 22 GÉRER Jakub), 71 AUXT Benjamín (56 ZUBÁK Adrián, 8 KIRDAJ Kristián)

V zápase s konkurentom o jedinú postupovú pozíciu sme hrali o nádej, že tretí v tomto boji, Liptovský Mikuláš, zakopne a jeden z nás ho oberie o postup. Začali sme fantasticky, všetko nám vychádzalo, hrali sme jednoducho a účelne. Dá sa povedať, že sme odohrali tretinu snov. Napriek výstrahe v prestávke, aby sme udržali pozornosť a koncentráciu sa nám to nepodarilo. Druhú tretinu sme začali slabším pohybom, dlhým držaním puku, komplikovanou hrou v defenzívnej zóne a preto sme zažili najhoršiu tretinu sezóny. Keď po prvej tretine sme viedli 4:1, po druhej sme prehrávali 5:6. Nič nebolo stratené, aj keď psychické rany boli hlboké. Napriek tomu sme využili tretiu presilovku v zápase a vyrovnali. Osudnou sa nám stala 53. minúta, v ktorej sme si zle rozobrali hráčov a inkasovali rozdielový gól. V ďalšom priebehu sme už nedokázali skórovať aj keď sa chlapci veľmi snažili, naopak v hre bez brankára sme ešte raz inkasovali. Stratili sme šancu vyhrať základnú skupinu, nie však šancu vybojovať Top 12 skupinu pre ďalšiu sezónu.

STREDA  04.01. 2017 – Aréna Brezno

HK BREZNO – HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

Góly BR: 91 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín, 87 SCHVARZBACHER Erik), 91 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 91 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín), 88 MICHAL Samuel (19 RENDEK Šimon, 16 MIHALY Oto), 16 MIHALY Oto (88 MICHAL Samuel), 91 ŠIMKO Jakub (71 AUXT Benjamín)

Zápas z kategórie povinných víťazstiev bol po dlhšej pauze výborný na rozbeh. Postupne sme sa dostávali do tempa a súpera sme prevýšili aj gólovo, za stavu 6:2 sme v závere hrali príliš ľahkovážne, čo súper využil na korigovanie konečného výsledku.

8.ŠHT – 1. LIGA STARŠÍ ŽIACI  – Regionálna skupina Stred

SOBOTA  07.01. 2017 – Aréna Brezno

HK BREZNO – MHA MARTIN 1:9 (0:5, 0:2, 1:2)

Góly BR: 91 BÁLINT Marek (87 MEŠŤAN Adrián)

Favorizovaný Martin na nás vybehol a vďaka školáckym chybám bolo po prvej tretine vymaľované.Takmer 15 minút druhej časti hry sme dokázali hrať  vyrovnanú partiu, ale návrat ku chybám ako v prvej časti znamenal ďalšie dva góly v našej sieti. Snáď, keby sa hokej hral na viac ako tri tretiny, boli by sme mohli počítať s lepším výsledkom, pretože až v tretej časti sme hrali hokej, ktorý reálne zodpovedal pomeru síl na ľade.

ŠTVRTOK  05.01. 2017 – Zimný štadión Považská Bystrica

HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA – HK BREZNO 6:5 (1:2, 5:0, 0:3)

Góly BR: 71 ZEMKO Matúš (22 GÉRER Jakub, 91 BÁLINT Marek), 22 GÉRER Jakub (56 ZUBÁK Adrián), 71 ZEMKO Matúš (88 ROSÍK Jhakub), 91 BÁLINT Marek (87 MEŠŤAN Adrián), 22 GÉRER Jakub

Vstup do zápasu nám vyšiel na jednotku s hviezdičkou,-0:2 a súper bol na kolenách.Prvé potknutie , po prílišnej snahe ešte zvýšiť vedenie naznačilo na čo by sme si mali dať pozor,ale nedali  a po druhom úniku súpera bolo 2:2.  No tým sa neospravedlniteľný výpadok koncentrácie a disciplíny v druhej tretine len začal.Prehrať tretinu 5:0 asi ani nepotrebuje komentár.V poslednej tretine po korekciách v zostave a myslení , sme sa dokázali dotiahnuť na rozdiel gólu,  ale po viacerých nepremenených šanciach sme odišli bez bodov.Pozitívom zápasu bol návrat do hry v tretej časti hry,negatívom jednoznačne druhá tretina s množstvom vylúčení a hrubých chýb v defenzíve .V celku ale cenná skúsenosť v hokejovom živote ôsmakov.

7.ŠHT – 1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – Regionálna skupina Stred

HK BREZNO – MHA MARTIN 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Hokej je hra chýb a v rámci tohto pravidla sme urobili štyri , súper ani jednu. Celý zápas nás ku ničomu nepustil, naopak my sme boli  maximálne nedôrazný pred vlastnou bránou a dovolili sme mu upratať do našej brány odrazené puky aj streľbu z miest ktoré stavajú brankára do role štatistu . Ani zmeny v zostave , ani zvýšená snaha v závere nepriniesli góly, boli sme síce v držaní puku lepší, ale vačšinou v miestach odkiaľ sme neboli nebezpeční.

HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA – HK BREZNO 3:12 (0:5, 0:4, 3:3)

Góly BR: 52 BARTAKOVICS Alex René, 91 LUKAČOVIČ Hugo (19 MELICHER Patrik), 22 KLAJBAN Peter (91 LUKAČOVIČ Hugo), 10 VALLO Timotej (52 BARTAKOVICS Alex René), 19 MELICHER Patrik (91 LUKAČOVIČ Hugo, 87 FAŠKO Michal), 52 BARTAKOVICS Alex René (22 KLAJBAN Peter, 10 VALLO Timotej),38 MALECKÝ Martin (91 LUKAČOVIČ Hugo), 22 KLAJBAN Peter (52 BARTAKOVICS Alex René, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 22 KLAJBAN Peter (52 BARTAKOVICS Alex René, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 10 VALLO Timotej (11 ŠARINA Tomáš, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 38 MALECKÝ Martin (71 NOVYSEDLÁK Samuel, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 19 MELICHER Patrik (11 ŠARINA Tomáš)

Inak ako hokejová paráda sa účinkovanie siedmakov z Brezna ani nedá nazvať. Hneď prvé tri góly boli ako z hokejovej učebnice, súperov brankár bol v úlohe štatistu a trikrát zvoniaca vnútorná konštrukcia a tyčky brány spôsobila, že si súper už v piatej minúte bral Timeout. Pomohlo, ale iba na desať minút. Ďalej sme sa bavili hokejom a súkali góly a akcie, za ktoré by sa nehanbil ani seniorský team. V závere, keď sme pokorili 10-ku, sme vyrotovali hráčov a príležitosť v útoku dostali obrancovia a naopak. Tri góly na záver v našej sieti boli dôsledkom až prílišnej snahy ešte pridať gól dva, nič však nezmenili na peknom dojme, ktorý sme v Považskej Bystrici zanechali svojou hrou.

6.ŠHT – 1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI – Regionálna skupina Stred

SOBOTA  07.01. 2017 – Zimný štadión Martin

MHA MARTIN – HK BREZNO 9:2 (5:0, 4:2, 0:0)

Góly BR: 91 BÁLINT Alex (28 PILIAR Samuel), 12 MURÍN Sebastián (16 ŠKANTÁR Adrián)

V prvej tretine hral súper nátlakový hokej, mi sme nezachytili jeho nástup a do 11 min. sme inkasovali 5 gólov.Po výmene brankárov /od 10:06 Vraniak/,  sme hru vyrovnali. Počet striel 10. V druhej tretine bola hra  vyrovnanejšia, no inkasovali sme 4 krát po individuálnych chybách. Počet striel 14:10. Tretiu tretinu sme zahrali dobre, zodpovedne bránili, hra bola v našej réžii, no nedali sme gól. Počet striel 4:8. Nehrali sme zle, ale ušiel nám úvod zápasu, čo nás pripravilo o lepší výsledok. V tomto zápase sme z troch stretnutí uhrali s Martinom najlepší výsledok. Je tu progres v hre, ale nesmieme robiť proti silným súperom hrubé individuálne chyby.

ŠTVRTOK  05.01. 2017 – Aréna Brezno

HK BREZNO – HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 4:12 (0:3, 1:6, 3:3)

Góly BR: 22 KVIETOK Jakub (65 ŠVEC Dominik), 65 ŠVEC Dominik, 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel), 12 MURÍN Sebastián

Vo štvrtok sme nastúpili na ďalší ligový zápas s cieľom podať, čo najlepší výkon proti silnému súperovi z Považskej Bystrice.  V úvode sme odolali tlaku a náš brankár Maroš Vraniak sústredeným výkonom a i so šťastím zneškodnil niekoľko dobrých šancí.  V útoku sme v prvej tretine tiež vedeli byť nebezpečný.  podarilo sa nám nielen opticky vyrovnať hru. Škoda drobného zaváhania za našou bránkou z 15 tej minúty, keď súperov útočník šikovne oklamal Vraniaka a zasunul puk do odkrytej časti bránky. Následne v 19 tej minúte prišli 2 zlepené góly v našej sieti a do šatní sme odchádzali za stavu 0:3. Druhá tretina bola jednoznačne v réžii Považskobystričanov a pred prestávkou bolo skóre 1:9. Do posledného dejstva sme vstúpil s odhodlaním zlepšiť svoju hru, to sa nám i podarilo, strelili sme 3 góly  a opäť ukázali, že vieme hrať i s kvalitnými tímami  vyrovnanú partiu.

5.ŠHT – 1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI – Regionálna skupina Stred

MHA MARTIN – HK BREZNO 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly BR: 11 MEDVEĎ Marek (9 BUDAI Adam), 77 PISCH Miroslav (9 BUDAI Adam), 11 MEDVEĎ Marek (71 TÓTH Patrik)

Prvá tretina bola vyrovnaná , súper mal viac striel. Počet striel 9:5 V druhej tretine sme mali prevahu, no nevyužili sme presilové hry/aj 5-3/. Počet striel 10:14 V tretej tretine sme hrali  dobre a nepustili sme súpera do šancí až na jednu chybu v 59 min., keď súper znížil na 1:3. Počet striel10:8. Posledných 10 min hral súper na 2 päťky. Veľmi dobre zachytal brankár Longauer a družstvo podalo disciplinovaný výkon, za čo sme si výhru zaslúžili. Je to prvá výhra v tejto sezóne nad Martinom.

HK BREZNO – HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly BR: 8 PANČÍK Martin (65 PAUČÍK Milan, 22 FAŠKOVÁ Eliška), 11 MEDVEĎ Marek (9 BUDAI Adam)

Kto by si myslel, že hokejové deti cez prázdniny s vyloženými nohami doma sledujú rozprávky, ten by sa veľmi mýlil. Vo sviatočnom období odohrali niekoľko zápasov na rôznych turnajoch, absolvovali tréningy a naplno si užívali hokejový život. Na štvrtkové ligové stretnutie sme nastúpili v kombinovanom zložení, keď piatacky  káder doplnili šikovní štvrtáci. Od úvodu sa hral hokej “hore-dole”, postupne sme však zvyšovali tempo a zatláčali súpera pred vlastnú bránku, avšak skvele chytajúceho brankára sa nám nepodarilo prekonať ani z vyložených šancí. Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu. V 24.minúte korunoval náš tlak gólom dôrazný Pančík, zvyšovali sme početnosť streľby, kapitán Tóth niekoľko krát krásnym pasom poslal do šance Medveďa, no súperov brankár exceloval . V polovici zápasu Považská Bystrica z ojedinelej šance vyrovnala. V tretej tretine sme sa už nedokázali dostať do takého tlaku ako v prvých dvoch dejstvách. Hra sa vyrovnala a v 57.minúte potvrdil heslo: “keď nevieš, čo s pukom – vystrelil bystrický hráč, keď nahodený puk zo strednej vzdialenosti skončil za chrbtom inak spoľahlivo chytajúceho Longauera. Marek Medveď síce po spolupráci s Budaiom vyrovnal, no necelé 2 minúty pred koncom opäť využil zakrytý výhľad nášho brankára súperov obranca a na tento gól sme už nestihli odpovedať. Teší nás však stúpajúca forma, dobrý výkon brankára, to že štvrtáci sa dokážu presadzovať aj o ročník vyššie i to, že sme dokázali predviesť niekoľko naozaj pekných hokejových momentov.

Reporty: Peter Šulej