Deň stromu 2017 už onedlho vo Vydrovskej doline. Na aké hviezdy sa môžete tešiť?

Deň stromu 2017 už onedlho vo Vydrovskej doline.  Na aké hviezdy sa môžete tešiť?
Redakcia 10. mája 2017

Deň stromu sa 8.7.2017 vo Vydrovskej doline uskutoční už po 16. krát. Každoročne, na túto výnimočnú akciu, zavíta do Vydrova niekoľko tisíc návštevníkov. Bohatý program, množstvo atrakcií a zábavy pre deti aj pre dospelých je samozrejmosťou. Aj tento rok sa organizátori poriadne posnažili a na pódiu sa vystriedajú zvučné a známe mená.

Kto zavíta na Deň stromu?

V programe na hlavnom pódiu sa vystriedajú folklórne súbory z rôznych kútov Slovenska, ako napríklad folklórny súbor Poľana či folklórny súbor Živel. Predstaví sa Tanečný orchester Valaská aj mladučký spevák Marks.  Medzi hlavné hviezdy určite patria finalisti známej talentovej súťaže, skupina Hrdza a spevák Martin Vetrák. Čerešničkou na torte budú skupiny Helenine oči a acapella Fragile.

Vydrovská dolina otvorená

Deň stromu sa uskutoční, tak ako každý rok, vo Vydrovskej doline v priestoroch Lesníckeho skanzenu. Pri prechádzke po náučnom chodníku v skanzene zažijete poučenie aj zábavu v lone prírody. Tak znie hlavná myšlienka jedinečného lesníckeho múzea v prírode. Náučný chodník, je dlhý 4 km, na ktorom je vybudovaných 80 zastávok. Postupne vám odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Zastávku si môžete spraviť pri danielej aj diviačej obore. Zaujímavosťou je expozícia miniatúrnych historický objektov, ktorá poteší najmä tých najmenších.

Deň stromu sľubuje aj tento rok príjemnú zábavu a skvelú atmosféru pre celú rodinu.

Foto: Otvorenie Vydrovskej doliny a lesníckeho skanzenu 2017