Krásne podujatie, ktoré stojí za zmienku. Prečo Iná?

Krásne podujatie, ktoré stojí za zmienku. Prečo Iná?
Redakcia 26. októbra 2017

Denisa vytvorila svoju prvú zbierku v roku 2015 s názvom ONA. O dva roky neskôr uzrela svetlo sveta zbierka nová s názvom INÁ. Ako sa patrí na básnickú zbierku, bola pokrstená veľkolepo. Viac o samotných básňach nám prezradila autorka Dena Mutišová

Ako prezrádza Dena kniha Iná je iná, ako bola Ona. „Keďže moje knihy sú výpoveďou mojej duše ktorú formuje nie len čas ale aj ľudia s ktorými sa stretávam  situácie ktoré prežívam tak sa mení aj ona. Prežila som opäť viac západov slnka a videla som padať viac krát  kvapky rosy ktoré ma inšpirovali a posunuli z tadiaľ kde som bola“.

Podľa jej slov je nesmierne rada, že túto výpoveď duši si môžte všetci prečítať. „S každým veršom sa môžem vrátiť na miesta ktoré ma ovplyvnili k napísaní básne, opäť mi telo obmývajú všetky tie pocity a túžby“.

„Iná uzrela svetlo sveta nielen vďaka mne, ale nesmierna vďaka patrí aj ilustrátorovi a grafikovi Jakubovi Akurátnemu, a krstnej matke Lenke Akurátne Špiriakovej a kolektívu Tančekova, ktorí sa postarali o jej uvedenie do literárneho sveta. Keďže je sa snažím svoj život skutočne žiť tak tvorím. Ako píšem v prvej zbierke „V horách delí život a smrť iba tenké steblo trávy.“ snažím sa tak žiť, a tak vypínam telefón, vyzúvam topánky a kráčam do lesa… do svojej duše v tichosti sama so sebou prichádzam na slová, ktoré sa skladajú do viet a pokorne kdesi tvorím, teda žijem. A tak preto kým budem žiť, túžim tvoriť“.

Ak túžite načrieť do Deninho lesa, do jej duše cez verše,  rada vám zbierku pošle. Kontakt: [email protected]
Iná
Pozrite si zábery z krstu zbierky INÁ v našej fotogalérii.