Lyžiarske strediská na Horehroní otvárajú svahy. Pozrite si prehľad

Lyžiarske strediská na Horehroní otvárajú svahy. Pozrite si prehľad
Redakcia 21. decembra 2017

Horehronie je známe mnohými vecami a jednou z nich je aj to, že boli časy, kedy bol takmer v každej obci lyžiarsky vlek. Dnes už tomu tak naneštastie nieje, ale stále je ich tu dosť a my si dovolíme tvrdiť, že Horehronie patrí medzi najvyhľadávanejšie lyžiarske destinácie 🙂 na Slovensku. Na svoje si prídu nielen rodiny s deťmi a rekreační lyžiari, ale na Horehroní nájdeme svahy aj pre náročných lyžiarov, rôznych extrémnych jaydcov a freeriderov. Aj tento rok poteší  nejedného lyžiara SKIBUS, ktorý bude premávať nielen na Chopok, ale aj Ski Tále, či do Skicentra Mýto.

Snehová nádielka nám bola dopriata túto zimu pomerne skoro, a tak sa môžeme tešiť na upravené svahy už počas vianočných sviatkov. Veľké otváračky sa konajú už takmer na každom svahu a my sme sa rozhodli pripraviť vám krátky prehľad.

SKI JASNÁ

Svahy na Chopku sú otvorené už dlhšiu dobu, ale rozhodne by vás mohla potešiť oslava 1. narodenín otvorenia Gondoly priamo v Krupovej. 23.12.2017 Vás čaká najväčšia snehová torta, súťaže o skvelé ceny, zumba, maľovanie na tvár a samozrejme disco a omnoho viac 🙂

SKI TÁLE

V stredisku SKI TÁLE sa môžete spustiť dole svahom už od soboty 23.12.2017. SKI TÁLE sú rodinné lyžiarske stredisko, na ktorom premáva 6 vlekov. K dispozícii Vám, ako každý rok, budú precízne udržiavané trate. Výhodou je svah vyhradený pre začiatočníkov. V stredisku máte na výber aj rôzne zimné aktivity, ako sú snowboardová a sánkarská dráha, či zimná hra Eisstockschiessen. Od 26.12.2017 bude v prevádzke aj večerné lyžovanie. K dispozícii je lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskych potrieb a servis a samozrejmosťou sú aj stravovacie služby.

 

MÝTO SKI CENTRUM

Svahy Mýto Ski Centra hlásia taktiež kvalitné snehové podmienky a spustiť sa budete môcť už 25.12.2017.  Kvalitu zabezpečuje počas celej sezóny príroda spolu s vybudovaným zasnežovacím systémom. Trate v celkovej dĺžke 2,5 km uspokoja náročných aj menej náročných lyžiarov.  Všetky lyžiarske trate sa denne upravujú najmodernejšou technikou a zaškoleným personálom, takže o kvalitu svahu bude postarané. Na vrchole nezabudnite pri jednej jazde odbočiť a navštíviť aj  Dedečkovu chatu 🙂

 

SKI BUS

SKIBUS je prefektným doplnkom k vašej ideálnej lyžovačke. Aj tento rok bude premávať medzi Breznom a strediskami Mýto ski centrum, Ski Tále a Jasná.

POLOMKA – BUČNÍK

 

Skvelú správu hlásia aj zo strediska Polomka – Bučník. Otvorenie sezóny je naplánované na 22.12.2017.  Zjazdové trate (jedna ľahká a dve stredne ťažkej obtiažnosti)  sú technicky zasnežované a pravidelne upravované. Polomka – Bučník je ideálne stredisko hlavne pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Na najdlhšej trati si na svoje prídu však aj pokročilí lyžiari.  Nájdete tu aj vlek pre tých najmenších,  ski servis a veľké bezplatné parkovisko. Pokiaľ nemáte radi veľmi preplnené svahy, Polomka je veľmi vhodná alternatíva. Občerstvenie zabezpečuje bufet a reštaurácia, ktoré sú v areáli strediska.

SKI TELGÁRT

Špičkové stredisko SKI TELGÁRT ste už tento rok mohli okúsiť, pretože je už OTVORENÉ. Lyžovačka v stredisku SKI TELGÁRT nepotrebuje veľa komentárov. Najdlhšiu zjazdovku s príznačným názvom Tresník si zamilujú hlavne náročnejší lyžiari aj milovníci freeridu.  Zjazdovky sú členené na 5 častí, vhodné samozrejme aj pre začiatočníkov a už spomínaných skúsených aj náročných lyžiarov. Nachádzajú sa v nadmorskej výške od 980 až do 1300 m, ich celková dĺžka je 6,5 km a ich celkové prevýšenie 400m. O plynulosť premávky sa stará 7 vlekov. Kvalitné doplnkové služby ako škola, požičovňa či servis sú samozrejmosťou. Do sýta sa najete a napijete v reštaurácii Koliba pod kráľovou hoľou, Bistre Ski Telgárt, Bufete pod Tresníkom či Bare Snow.

 

 

Od nás už len toľko, že vám prajeme veľa šťastných nalyžovaných kilometrov 🙂  a užívajte Horehronie plnými dúškami.