Na koberci – hosť Matej Struhár

Na koberci – hosť Matej Struhár
Redakcia 25. novembra 2022

Pred oknom, za oknom stojí…ďalší hosť diskusnej relácie NA KOBERCI !

V poradí už piata časť našej talkshow. S kým a o kom ? Poďme pekne poporiadku.

Hlavná myšlienka projektu NA KOBERCI – alebo ak chcete diskusnej relácie, či talkshow – spočíva v spoznávaní príbehov osobností, ktoré pochádzajú alebo pôsobia v našom regióne. Na tomto koberci ich „nekarháme“. Práve naopak – chceme vyzdvihnúť to čo robia a ako to robia. Šíria dobré meno, starajú sa o kultúrny, športový či sociálny život #naHorehroni.

KOBEREC JE PRESTRETÝ V GREEN PUBE-e

Čo je dobré, netreba meniť. Preto ostávame v Green Pub-e, tam nám Zuzka prestiera koberec, niečo dobré navarí a Maťo prinesie ku stolu.

Ešte ste neboli ? Príďte. Za poznaním, za príjemnou atmosférou, za dobrým jedlom.

V HLAVNÝCH ÚLOHÁCH V SLOVENSKOM ZNENÍ….

Moderátorku už snáď predstavovať nemusíme. Alebo áno ? Napíšeme vám niečo aj o nej.

Mirka Rosíková pracuje na Obecnom úrade v Čiernom Balogu a okrem iného sa stará o kultúrny život v tejto obci. Možno ste ju stretli pri čítaní poslednej rozlúčky na pohrebe, ako moderátorku v rámci folklórneho festivalu v Čiernom Balogu, alebo ste ju videli účinkovať s folklórnou skupinou Kýčera na rôznych podujatiach. Istý čas bola súčasťou kultúrnej komisie v Brezne a je aj hlavnou redaktorkou mesačníka Baločan.

Táto nenápadná, ale veľmi aktívna pani si „na koberec“ pozvala mladého muža, ktorý má svoje portfólio aktivít taktiež veľmi bohaté a zaujímavé.

Hosťom 5. časti bol Matej Struhár

Vie jazdiť na koni, hrať na gitaru a flautu, spievať, žonglovať, ovláda chodúlovanie a fúkanie do ohňa, spoločenské a ľudové tance, streľbu zo zbrane, plávanie….snáď aj stačí nie ? Ak sme niečo zabudli, dopovie nám.

Mateja určite viacerí vnímajú vďaka jeho divadelnej činnosti v Divadelnom súbore Jána Chalupku v Brezne. Svoje herecké umenie prezentuje za hranicami regiónu a to nielen v divadle ale aj vo filmoch a seriáloch.

Okrem toho, že sa vie postaviť pred divákov a kameru, má skúsenosti aj zo zákulisia, priamo z réžie, ale aj z pozície organizátora.

Matej Struhár je od roku 2007 hlavným organizátorom a dramaturgom predvianočného festivalu Folkové Vianoce.

O ňom, o hereckom živote, umeleckej kariére ale aj pripravovanom festivale sme sa rozprávali v rozhovore NA KOBERCI

#kamnahorehroni STREAM-uje !

Ak ste ešte našu talkshow nesledovali resp. nezachytili ste predchádzajúce časti, môžete tak urobiť spätne a pozrieť si všetky epizódy na našom YouTube kanáli Kamnahorehroni.sk

Odkaz na záznam 5. časti NA KOBERCI s Matejom Struhárom:

T V O J I N F O R M A Č N Ý P O R T Á L

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní