V OBRAZOCH: ČIERNY BALOG OŽIL TRADÍCIOU UŽ PO NEUVERITEĽNÝ 22. KRÁT

V OBRAZOCH: ČIERNY BALOG OŽIL TRADÍCIOU UŽ PO NEUVERITEĽNÝ 22. KRÁT
Redakcia 27. februára 2017

„Už sa fašiang kráti, už sa nenavráti…“

Už po 22. krát sa v obci Čierny Balog uskutočnil festival, ktorý je oslavou odchodu Fašiangu a príchodom jari. Popolcovou stredou začína pôst, ktorý potrvá do Veľkonočných sviatkov.

Piatok patril deťom

V piatok sa v kultúrnom dome predstavili tí najmenší. V dvojhodinovom programe sa vystriedali detské folklórne skupiny: DFS Dratvárik zo Slovenskej Ľupče, DFS Heľpančok z Heľpy, DFS Malá Kýčera  z Čierneho Balogu a deti z Materskej školy Dobroč a Čierny Balog. Preplnená sála odmenila detské súbory veľkým potleskom.

V sobotu žil Čierny Balog fašiangami od skorého rána. Jarmok remeselníkov či fašiangová zabíjačka prilákala množstvo, nielen domácich, návštevníkov pred kultúrny dom. Neskôr pokračoval program Bursovníkmi, ktorí prechádzali takmer cez celú obec a súťažou o najchutnejšie „TRHANCE“.

Ide pieseň…

Bodku za sobotným fašiagovým dňom dal dvojhodinový program „IDE PIESEŇ OKOLO, OKOLO STOLA…“, kde sa predstavili FS Poľana – Brno, FSk Bacúšan – Bacúch,  FSk Kýčera – Čierny Balog, ĽH Dribna – Prešov a FS Slatina – Zvolenská Slatina.  Veru, bolo sa na čo pozerať a program dopadol viac ako dobre. Voľná zábava pokračovala školou tanca a fašiangovou veselicou až do rána.

  • V našej fotogalérii si môžete pozrieť zábery z vystúpení folklórnych súborov.