(po)BEHAJ HOREHRONIE !

(po)BEHAJ HOREHRONIE !
Redakcia 1. septembra 2022

Na svete sú len dve skupiny ľudí – tí, čo beh milujú a tí, čo ho nenávidia. Tento článok bude patriť tej prvej skupine. „Behačky“ po Horehroní preveria nielen kondíciu ale aj všestrannosť pretekárov !

HOREHRONSKÁ TRAILOVÁ LIGA

Už 3. ročník !

Horehronská trailová liga sa skladá zo šiestich pretekov, ktoré sú naplánované v mesiacoch júl až október. Prvým pretekom v rámci tohto ročnej série bol VERTICAL KILOMETER KRÁĽOVA HOĽA, ktorý sa uskutočnil 2. júla 2022.

Liga pokračuje ďalej!

Trasy a ich profily sú stavané tak, aby začínajúcim bežcom ukázali rozmanité bežecké lokality. Nie je to len o kondícii, ale aj prispôsobivosti a všestrannosti pretekára. Všetko preverí stavba trate!

Medzi pretekmi sú zastúpené dva behy do vrchu “vertikaly”, krosové behy miernejším terénom, aj dlhší a náročnejší beh, polmaratón vo vysokohorskom prostredí.

#hybsahorehronie

Zámerom Horehronskej Trailovej Ligy je pomôcť miestnym nadšencom športu bezpečne sa pripraviť na preteky a vzbudiť v nich záujem o pohyb v prírode. Horehronie je ideálne prostredie na aktivity v exteriéri. Obuť sa do bežeckých tenisiek, ľahkého športového oblečenia a „vybehnúť von“ je jedna z najlacnejších, no zároveň najprospešnejších vecí, ktoré môžete urobiť pre svoje zdravie.

TERMÍNY A PRETEKY

Ako sme už spomínali vyššie, v rámci HTL sa uskutoční 6 pretekov. Kedy a kde ? Tu nájdete presný zoznam termínov:

  • 2. júla 2022 – Vertikal Kilometer Kráľova hoľa
  • 3. septembra 2022 – Heľpiansky Kros – Memoriál Štefana Bošeľu
  • 15. septembra 2022 – Útek do divočiny
  • 24. septembra 2022 – Závadský štvanec
  • 1. októbra 2022 – Jarabský polmaratón
  • 8. októbra 2022 – Andrejcová Vertikal

7. ročník behu na Kráľovu hoľu viedol z obce Šumiac po trati dlhej 4,8 kilometra s prevýšením 1006 metrov.


Druhým podujatím kalendára HTL je Heľpiansky kros. 3. septembra 2022 trasa pretekov povedie od futbalového štadióna ŠK Heľpa po lesných a poľných cestách, s krátkymi prechodmi po asfalte. Pre menej zdatných bežcov je pripravená 4 km trať.


V tretích pretekoch môžete utiecť od starostí všedných dní a vybehnúť do lona prírody, na malebný 11 kilometrový okruh cez Dedečkovu chatu a Skalku s prevýšením 550 metrov.


Štvrtý pretek v Závadke nad Hronom. Príďte si zabehnúť a uštvať sa do pozitívnej energie na 4. ročník podujatia Závadský štvanec!


Jarabský polmaratón sa ako piaty v poradí uskutoční 1. októbra 2022 so začiatkom o 11:00 hod. z Čertovice na Jarabú.


Posledným podujatím v kalendári je Andrejcová vertikal alebo „výbeh na Andrejcovú“. Otvorený pretek pre širokú behajúcu i do kopca kráčajúcu verejnosť podľa určených kategórií z centra obce Pohorelá s cieľom na vrchu Andrejcová.


Detailné informácie k jednotlivým kolám budú zverejnené na facebookovej stránke Horehronskej Trailovej Ligy a facebook stránkach a udalostiach jednotlivých pretekov a v propozíciách jednotlivých pretekov.

DRŽÍME PALCE !

Všetkým odhodlaným pretekárom, pretekárkam, ale aj organizátorom veľmi fandíme a držíme palce !

Športu zdar HOREHRONSKÁ TRAILOVÁ LIGA !

T V O J I N F O R M A Č N Ý P O R T Á L

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní