Polovica je „fuč“ poďme si spoločne užiť tú druhú! #prazdninynaHorehroni

Polovica je „fuč“ poďme si spoločne užiť tú druhú! #prazdninynaHorehroni
Redakcia 28. júla 2023

Prázdniny #naHorehroni sa preklápajú do svojej druhej polovice. Čo by ste nemali zmeškať v mesiaci august ? V článku prinášame prehľad aktivít, zážitkov a podujatí, ktoré sa oplatí navštíviť !

NASADNI NA VLAK !

Vlakoví nadšenci majú ešte stále niekoľko príležitostí svoju jazdu „okoreniť“ o neobyčajný zážitok. Jazda z Brezna po jednej z najkrajších železničných tratí Slovenska a cez monumentálne technické pamiatky –Telgártsky a Chmarošský viadukt, tunel Kornela Stodolu či Telgártsku slučku – je skutočným zážitkom nielen pre milovníkov vlakov. Chyťte si svoj Horehronský expres – 11. alebo 25. augusta 2023.

Ak túžite po nočnej jazde v historickom vláčiku, poznačte si do diára 23. august 2023, kedy Čiernohronská železnica vypraví druhý Astrovlak letnej sezóny 2023 o 20:00 hod. priamo na staničke v Čiernom Balogu. Jazda je spojená s astronomickou prednáškou v horárni Lesníckeho skanzenu a pozorovaním cez profesionálne astronomické ďalekohľady. V prípade záujmu je nutná rezervácia – formulár nájdete tu.

PODUJATIE SVETOVÉHO ROZMERU V OSRBLÍ !

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone tento rok hostí Národné biatlonové centrum v Osrblí a to v termíne od 24. do 27. augusta 2023. Tieto dni budú patriť výnimočným športovým zážitkom ale aj bohatému sprievodnému programu vo fanzóne. Tá svoje brány návštevníkom otvorí hneď vo štvrtok 24. augusta, oficiálnym otváracím ceremoniálom priamo v dejisku šampionátu.

V priestoroch fanzóny sa môžete tešiť na vystúpenie Sama Tomečka & Milujem Slovensko band, či DJs MALALATA.

Lístky na podujatie sú už v predaji a keďže ich kapacita je obmedzená, odporúčame, v prípade záujmu, zakúpiť ich čo najskôr.

Previezť sa Zbojníckou strelou po stopách salašníctva máte možnosť aj v tohtoročnej letnej sezóne, každý utorok počas letných prázdnin. Zo Salaša Zbojská, do kráľovského mesta Brezna až na gazdovský dvor v Sedle Chlipavice je cesta plná zážitkov. Rezervujte si svoje miesto vo vybranom termíne už teraz !

Ak nestíhate strelu skúste expres. Čerstvá novinka letnej turistickej sezóny na Horehorní – mestský vláčik Bystrá expres, ktorý jazdí na krátkych trasách naprieč Bystrianskou dolinou, medzi obcami Bystrá – Mýto pod Ďumbierom – rekreačná oblasť Tále. Vďaka vláčiku sa domáci ale aj návštevníci regiónu môžu dostať na cieľové miesta svojich výletov, napr. do Bystrianskej jaskyne, Bike parku v Mýte pod Ďumbierom alebo na kúpačku na Tále.

Vláčik jazdí aj priamo do mesta Brezna a prechádza aj cez sedlo Pohanské, kde je hneď niekoľko možností, ako tráviť voľný čas. Či už prechádzkou na Dedečkovu chatu, posedením na Obrovskej lavičke alebo vychutnávaním dobrôt v Kaviarni Pohanské.

Jazdy sa konajú každý deň podľa platného grafikonu v čase od 8:00 do 20:00.

Cena lístkov

BYSTRIANSKA DOLINA – celodenné lístky

  • dospelá osoba 6 €
  • dieťa 3 €
  • dieťa do 5,99 r. – zadarmo

BREZNO – 1 trasa

  • dospelá osoba 4 €
  • dieťa 2 €
  • dieťa do 5,99 r. – zadarmo

SLEDUJTE KALENDÁR PODUJATÍ !

Aby vám počas letných dní, ktoré trávite v našom regióne nič neuniklo, nezabudnite sledovať náš kalendár podujatí.

Určite v ňom nájdete niečo „podľa svojho gusta“. Či už to bude kultúra, šport, spoznávanie, gastronómia…nudiť sa rozhodne nebudete !

Pozri aj: Program Breznianskeho kultúrneho leta 2023

Prajeme vám ešte pekné leto, bohaté na dobrodružstvá a slnečné teplé dni !

T V O J I N F O R M A Č N Ý P O R T Á L

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní