Prémiové značky, ktoré by mal poznať každý

Prémiové značky, ktoré by mal poznať každý
Redakcia 7. marca 2024

Uprednostňujete kvalitu pred kvantitou a vo svete ikonických značiek sa cítite ako ryba vo vode? Ak nie, v nasledujúcom článku vám predstavíme tri prémiové značky, ktoré by mal určite poznať každý z vás. Tak poďme na to!

Fínsky názov, nórska vlajka a pôvod v Taliansku – poznáte značku Napapijri?

Aj keď sa to možno na prvé počutie nezdá, značka Napapijri, ktorej logo znázorňuje nórsku vlajku, vznikla v roku 1987 v Taliansku. Pomenovanie Napapijri má však fínsky pôvod a v preklade znamená polárny kruh. Jedná sa teda o skutočne globálnu značku, ktorá na trh prináša nielen štýlové, no predovšetkým prémiové funkčné oblečenie, ktoré si zamilovali ako milovníci outdoorových výziev, tak aj módni nadšenci.

Značka Napapijri sa, kvôli svojmu záväzku používať materiály a výrobné postupy šetrné k životnému prostrediu, radí medzi ekologicky udržateľné. To ju nielen odlišuje od veľkého množstva ostatných značiek pôsobiacich v rovnakom segmente, no zároveň pridáva na popularite medzi ekologicky zmýšľajúcimi spotrebiteľmi. Napapijri sa teda, na jednej strane, snaží znižovať environmentálnu stopu, no napriek tomu svojim zákazníkom ponúka estetické, funkčné a štýlové kúsky. 

Takým je, napríklad, aj ich snáď najikonickejší model zimnej bundy – Rainforest, vyrobený z recyklovaných materiálov a charakteristický svojím “polovičným” zipsom a odvážnymi farebnými vyhotoveniami. Ak teda hľadáte štýlovú bundu, ktorá vás nezradí ani v tých najobtiažnejších podmienkach, určite vás osloví Napapijri bunda na PRM.

Značka neustále napreduje a inovuje, o čom svedčí aj fakt, že sortiment tejto globálnej spoločnosti sa veľmi rýchlo rozšíril, od spoľahlivého vrchného oblečenia, o pestrú ponuku odolných outdoorových batohov, odolnej obuvi a iných doplnkov vyrobených z vysoko kvalitných materiálov.

Avantgardný kráľ temnoty v módnom priemysle? Ikonický Rick Owens

Richard Saturnino Owens, narodený konzervatívnym a silne nábožensky veriacim rodičom v roku 1961 v Kalifornii, aktuálne pôsobiaci v Paríži, založil svoju rovnomennú módnu značku v roku 1994. Rick Owens, ktorý je preslávený nekonvenčnými módnymi prehliadkami a temnými dramatickými kúskami oblečenia vytvoril značku, ktorá rezonuje u fanúšikov po celom svete. Vo svojich návrhoch, ktoré stelesňujú zmes temnej gotickej a zároveň minimalistickej elegancie, čerpá inšpiráciu práve z umenia a architektúry. 

Signifikantným znakom, ktorý odlišuje ikonickú značku Rick Owens od ostatných, je jej zameranie na individualitu, kreativitu a nekonformitu. Nadčasové návrhy tohto dizajnéra často posúvajú hranice módy a spochybňujú tradičné predstavy o kráse a štýle, o čom svedčí aj jeden z jeho výrokov: „Najúžasnejšia vec je, keď sa už nestaráte o to, aby ste boli cool. Ľahostajnosť je najväčšie afrodiziakum – to je to, čo pre mňa skutočne vystihuje štýl.”

Prémiová značka Rick Owens ponúka svojim zákazníkom oblečenie, ktoré je vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov a aj vďaka tomu sa stala v dnešnom svete módy symbolom luxusu.

Alpha Industries – úspešný prechod z vojenského prostredia až k streetwearovej móde

Bohatá história značky Alpha Industries siaha až do roku 1959, kedy sa primárne špecializovala na výrobu kvalitného vojenského oblečenia pre armádu Spojených štátov amerických. Zakrátko sa však stala, vo vojenských kruhoch, veľmi dôveryhodnou značkou a svoje oblečenie začala dodávať ozbrojeným silám po celom svete.

To, čo v dnešnom svete módy odlišuje značku Alpha Industries od konkurenčných značiek je jej bezproblémový prechod od výroby armádneho funkčného oblečenia až k módnemu trendu, ktorý si zamilovali ľudia po celom svete. 

Ikonická bombera MA-1 bola síce prvotne zhotovená pre vojenských pilotov, no netrvalo dlho a prerazila aj vo svete streetwearu. Jej silueta, robustná konštrukcia a praktické vrecko sa stali charakteristickými znakmi dizajnu značky Alpha Industries. Značka, samozrejme, nevyrába iba ikonické bombery, jej sortiment je tvorený širokou ponukou rôznych kvalitných produktov. Bombera, tričko, cargo nohavice alebo Alpha Industries mikina – pre ktorý kúsok z dielne tejto svetoznámej značky sa rozhodnete vy?

Nech už ste zarytými fashionistami alebo sa o módu zaujímate iba okrajovo, modely týchto globálne uznávaných značiek si určite nájdu miesto aj vo vašom šatníku. Veríme, že ste sa aj vďaka tomuto článku dozvedeli niečo nové o týchto troch zaujímavých menách.