Skvelá zábava v Mýte. Veľkonočné radosti prilákali viac ako 2000 ľudí.

Skvelá zábava v Mýte. Veľkonočné radosti prilákali viac ako 2000 ľudí.
Redakcia 23. apríla 2019

Veľkonočné radosti sa konali už po šiestykrát a do MÝTO SKI & FUN CENTRA prilákali viac ako 2000 ľudí.

,,Podujatie Veľkonočné radosti bolo aj v tomto roku venované oslavám jarných sviatkov spolu s bohatým sprievodným programom. Takmer dve tisíc návštevníkov roztancovali vystúpenia folklórnych zoskupení z Horehronia, remeselný trh, animácie, výborné tradičné pokrmy alebo grilované špeciality. Novinkou a spestrením pre všetky deti bol Veľkonočný rozprávkový les s jazdou lanovkou, či testovanie elektrobicyklov priamo na vrchole skicentra.“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Na podujatí Veľkonočné radosti rozhodne nebola núdza o zábavu a zaujímavý program. V podaní detského folklórneho súboru Šťastné detstvo sa návštevníci oboznámili so zvykom Vynášania Moreny. Tanečná škola z Brezna Tančekovo predviedla ukážku spojenia ľudového a moderného tanca a samozrejme poriadna horehronská muzika v podaní zoskupenia Veselí chlapci z Horehronia, to všetko bolo súčasťou kultúrneho programu.

„Podujatie Veľkonočné radosti je tradične venované ukážkam veľkonočných zvyklostí a výnimkou nebol ani tento ročník. Na návštevníkov čakali rôznorodé animácie, ukážky remeselnej tvorby, zdobenie kraslíc, výroba korbáčov alebo obľúbené maľovanie na tvár,“ priblížila sprievodný program Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Okrem príjemného programu a aktivít si mohli návštevníci pochutnať na grilovaných špecialitách, guľáši a iných dobrotách šéfkuchárov z Hotela Partizán**** alebo sladkých Legendárnych buchtách Zbojská, ktoré nasýtili všetkých milovníkov tradičných jedál.

„Po úspešnej zimnej sezóne vynoveného lyžiarskeho strediska sme si pripravili v rámci podujatia Veľkonočné radosti novinku, premiérovú jarnú jazdu lanovkou, spojenú s Veľkonočným rozprávkovým lesom.“ dodal Bc. Michal Kič, riaditeľ Hotela Partizán****, ktorý je prevádzkovateľom MÝTO SKI & FUN CENTRA.

Zdroj: TS Región Horehronie OOCR

Foto: Región Horehronie OOCR