Hudobný festival E&A v Brezne: Dva dni skvelej hudby

Hudobný festival E&A v Brezne: Dva dni skvelej hudby
Redakcia 7. augusta 2019

E&A festival 2019 prinesie dva dni plné hudby. Multižánrový hudobný festival, ktorý je spomienkou na Elene Chénot a Adolpha Simona, ktorí sa kedysi aktívne podieľali na rozvoji breznianskej kultúry a zároveň aj spomienkou na Francúzske dni, ktoré sa v Brezne v minulosti konali. Zámerom je pokračovať v nimi začatej tradícii a priniesť kvalitnú hudbu v rámci netradičného kultúrneho podujatia. Tento rok opäť v Brezne. Piatok a sobotu, 16. a 17. augusta.

Nežnejšie pohlavie a exotická hudba

Piatkový večer bude v znamení nežnejšieho pohlavia, ale aj exotickej hudby z rôznych krajín sveta. Spolu so svojou kapelou vystúpi éterická speváčka, muzikantka a autorka Eniesa. Mladá temperamentná Košičanka sa venuje okrem tvorby autorských piesní aj tvoreniu hudby do filmov, divadelných a rôznožánrových predstavení. V Brezne sa predstaví s jej najnovším pesničkárskym projektom.

Eniesa

 

Mladistvú energiu a výnimočný hlas. To je to čo so sebou prinesie AgiHlavenková s kapelou. V jej tvorbe nájdete aj autorské skladby v štýloch jazz, pop a soul spievané zamatovým hlasom v angličtine a slovenčine. Momentálne aktívne pracuje na debutovom singli s klipom.

Agi Hlavenková band

Svoju indie-popovú tvorbu predstavia na festivale páni z Čiech. Kapelu Kucharski tvorí v základe trojica muzikantov z ikonických FruFru. Na jednom pódiu sa spoločne stretávajú hudobníci z Třebíča a z Brna, ktorí na popud výtvarníka a lekára doktora Kucharského zhudobňujú jeho texty a básne. Do Brezna prichádzajú s novým CD, Láska cobezhlavě bolí.

Kucharski

Vrchol piatkového večera

Vrchol piatkového večera prinesie zmes hudby z rôznych krajín sveta. MiraMundo to je mix rôznych štýlov od bossa novy cez japonskú enku, španielsku buleriu až po reggae. Členovia kapely vám ponúknu kozmopolitnú hudbu barcelonských klubov, kde prevažne pôsobia. Worldmusic kapela brazílskeho skladateľa LuizaMurá si získava čoraz viac fanúšikov naprieč celým Slovenskom.Na pódiu v Bombure nebude žiadnym nováčikom.

Miramundo

Tancovačka aj komorná atmosféra

Sobota bude patriť tanečnému klezmeru aj komorným duám. Z Čiech k nám pricestuje hravá a energická BáraZmeková. Talentovaná skladateľka a multiinštrumentalistka pohybujúca sa medzi jazzom, folkom, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Poslucháči jej živé koncerty označujú ako „soul trip“, alebo „poézia v hudbe“. V marci vydala svoj druhý album LUNAVES a aktuálne sa zaslúžene pýši čerstvým víťazstvom na CzechMusicCrossroads v Ostrave, kde získala cenu publika aj cenu od hudobných profesionálov. Do Brezna príde so svojím skvelým spoluhráčom Michalom Mihokom, ktorého môžete poznať z kapiel PrvníHoře, Voilaalebo Nina Rosa.

Bára Zemkova

Druhý festivalový deň vám spríjemní aj medzinárodné akustické duo DUSKA. Svoju tvorbu predvedú jazzová speváčka ÁgiKazai z Budapešti a gitarista-spevák Štefanom Uhriňák z Košíc. Ich hudbu charakterizuje zvedavosť, pohyb medzi rôznymi hudobnými svetmi a neustála chuť experimentovať. Harmónia dvoch hlasov, tóny akustickej gitary a komunikácia medzi dvoma hudobníkmi vytvára príjemnú atmosféru. Hrajú prevažne vlastnú tvorbu a zaujímavo aranžované covery v akustickom prevedení s použitím rôznych efektov a looperu.

Duška

Klezmerové melódie zo Slovenska, balkánsky temperament a moderný rytmus. Aj to je kapela PreßburgerKlezmer Band. Ich koncerty sú nasiaknuté emotívnou, tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy, pričom tiež ponúkajú aj podmanivo namiešaný „kokteil“ zo židovskej, slovenskej, balkánskej a orientálnej hudby, ako aj z cigánskeho folklóru. To všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov, ako jazz, reggae a latino.

PreßburgerKlezmer Band

Vítané aj rodiny s deťmi

Festival je otvorený aj pre rodiny s deťmi. Tento rok sme si pre nich pripravili koncert detskej kapely MAYA GAL HANNA. Záver sobotňajšej noci bude patriť zmesi exotických tanečných rytmov v podaní argentínskeho hudobníka, experimentátora a DJaCristianaEstrellu alias MIRA TUS MANOS.

Piatok 16.augusta

Program:

Eniesa (SK)
MiraMundo (BR/ITA/ES/MEX)
Kucharski

Sobota 17.8.2019

Program:

DUSKA – Kazai Ági & Stefan Uhrinak (HU/SK)
Preßburger Klezmer Band (SK)
Bára Zmeková (CZ)

MAYA GAL HANNA (SK) – kapela pre deti

 

Kukni aj: FESTIVAL E&A

Viac info na: FB evente

Text: TS Bombura NKP
Predpredaj: tootoot