Privítajte jar po horehronsky. Čo všetko vás čaká počas Veľkonočných radostí?

Privítajte jar po horehronsky. Čo všetko vás čaká počas Veľkonočných radostí?
Redakcia 29. marca 2018

Počas prvoaprílovej Veľkonočnej nedele sa Horehronci rozlúčia s tohtoročnou zimou a súčasne privítajú obdobie jari.

Veľkonočné radosti už po piatykrát

V poradí na 5. ročníku podujatia Veľkonočné radosti sa návštevníci môžu tešiť na bohatý sprievodný program s remeselným trhom, kontaktnou domácou minizoo a taktiež na chutné grilované špeciality ale aj tradičné, domáce dobroty. Prvoaprílové popoludnie na Táľoch bude poriadne pestré. Program v rekreačnej oblasti pri Hoteli Partizán rozozvučí folklórny súbor Kýčera, mužská spevácka skupina Krnohári, či tanečná škola Tančekovo z Brezna, ktorá roztancuje všetkých na tradičné, folklórne piesne až po moderný hip-hop.

„Program je pripravený, tak aby si na svoje prišli všetky vekové kategórie a všetci hostia odišli s veselou veľkonočnou náladou. dodal Michal Kič, riaditeľ rodinného Hotela Partizán ****.

Ukončenie zimnej sezóny

V areáli veľmi obľúbeného lyžiarskeho strediska Ski Tále symbolicky lyžiarska škola Berg so sprievodom pochová lyžu a tak sa rozlúči s tohtoročnou lyžiarskou sezónou. Lyžiari nemusia trúchliť, pretože ešte počas tohto dňa a aj v ten nasledujúci si môžu vychutnať pravú jarnú lyžovačku v tomto rodinnom stredisku. Zimnú sezónu máme úspešne za sebou a aj tento rok môžeme konštatovať rastúci záujem a návštevnosť v stredisku. V tomto roku lyžiarske stredisko Ski Tále navštívilo viac ako 25 000 lyžiarov, povedal Ľuboš Ďurinďák,
generálny riaditeľ Tále Ski, Golf & Hotel Resort***.

Skvelé jedlo a remeselníci

O plné bruška sa postarajú šéfkuchári z Hotela Partizán****, ktorí pripravia grilované špeciality, guľáš a pre deti i sladké dobroty. Domácu kuchyňu z vlastného chovu prídu predstaviť zbojníci zo Salaša Zbojská, takže núdza nebude ani o výborné syry, bryndzové, či syrové halušky, klobásky a jaterničky. Malých i veľkých očarí pohľad na jarné ,,novorodeniatka“ z Ajax farmy Hotela Partizán, ktorí pripravia kontaktnú minizoo s kozičkami, teliatkami, ovečkami, ale poskáču si tu i zajačiky, húsatka, kačiatka a morky. Umenia našich predkov predstavia remeselníci z regiónu, tešiť sa môžete na ukážky a výrobky z dreva, prútia, košíky, drevené hračky, jarné aranžmá, oblečenie z modrotlače, ľanu s ľudovým vzorom a výšivkami, vankúše, obrusy a ručne maľované drevené predmety, obrazy dreveníc, ale aj maľovanie kraslíc a nebude chýbať ani pletenie korbáčov. Predstaví sa Múzeum miniatúr z Pohorelej. Program spestrí a bude ním sprevádzať moderátor Marek Poliak, ktorý si pripravil (ne)tradičné veľkonočné súťaže. Odmenou pre každé dieťa bude maľovanie na tvár!

Vstupné bude tento rok zadarmo a návštevníci s Kartou Horehronca a Horehronie Card budú mať zadarmo aj dopravu a to z Brezna, Mýta pod Ďumbierom a Bystrej podľa platného grafikonu.

Text: TS Region Horehronie – OOCR