Hrebeňovka

Hrebeňovka
Ivona Jančová 7. augusta 2018

Zbaľ sa a poď spoznávať Horehronie. A k tomu, ako bonus, zažiješ východ aj západ slnka v prírode.

Ďurková

My sme sa zbalili a jeden podvečer sme sa vybrali cez Jasenie, Struhárske sedlo až na Útulňu pod Chabencom (Ďurkovú). Výšľap nie je náročný, je tam cesta neustále označená. Počas cesty hore sme si užili krásny západ slnka, ktorý v horách stojí za to. Cestou sme sa nakŕmili lesným ovocím. Hore na Ďurkovej sa dá prespať, avšak nezabudnite si spacák, pretože nie vždy sa vám ujde matrac. Nám sa neušiel ale vďaka skvelému chatárovi, sme sa pomestili všetci do chaty a pohodlne sa vyspali. Spali sme dolu na laviciach, na ktoré nám poskytli samonafukovacie karimatky. No čo vám viac treba? Na Ďurkovej sa dá aj najesť aj napiť, voda na umytie je vzdialená asi tak 200 metrov od chaty.

Východ slnka

Zobudili sme sa do krásneho rána, tí čo si privstali mali zážitok z východu slnka. Po raňajkách na útulni sme sa rozhodli ísť po hrebeni cez Veľkú Chochuľu až na Donovaly. Nie je to vôbec náročné, celý čas idete po hrebeni a vychutnávate si výhľady, občas sa zastavíte a občerstvíte. Ak už nebudete vládať, alebo si to budete chcieť skrátiť máte veľa možností ísť dolu. My sme kvôli počasiu museli využiť možnosť ísť dolu a zísť do Hiadľa.

Kto má jeden deň čas a chcel by sa kus poprechádzať s výhľadmi na našu krásnu krajinu, toto je pre neho možnosť.

Text je súčasťou TVOJ BLOG, nieje obsahom redakcie Kam na Horehroní. V prípade potreby môžete autora kontaktovať prostredníctvom redakcie mailom na [email protected].