Obľúbená akcia Míľa pre mamu sa koná aj tento rok. Čítaj ako sa môžeš zapojiť.

Obľúbená akcia Míľa pre mamu sa koná aj tento rok. Čítaj ako sa môžeš zapojiť.
Redakcia 5. mája 2020

Míľa pre mamu je  mimoriadne obľúbená akcia aj v Brezne. Bola dlhoročne organizovaná Monikou Medveďovou z materského centra Slniečko. Po 7 úspešných ročníkoch prevzalo štafetu mesto Brezno a úspešne pokračuje v tomto projekte. Moniky Medveďovej sme sa spýtali na to, či sa uskutoční tento ročník a ako bude prebiehať.

Ako a prečo vznikla míľa pre mamu?

Míľa pre mamu je projekt materských a rodinných centier, kde vznikla myšlienka osláviť materstvo a Deň Matiek.  Každoročne sa vzdáva úcta prejdením jednej míle, ktorú venujeme svojím mamám.
V Brezne som organizovala toto podujatie 7 rokov, potom prevzalo štafetu mesto BR, za čo som veľmi vďačná, pretože je to sviatok, ktorý bez ohľadu na vek, oslavujeme všetci.

 

Ako bude prebiehať tento ročník?

Keďže momentálna situácia na Slovensku nedovoľuje organizovanie podobných podujatí, Únia materských centier sa rozhodla prispôsobiť situáciu novým podmienkam a aj napriek tomu zorganizovať míľu pre mamu.  Tento rok je iný a každý môže prejsť svoju „Míľu pre mamu“ so svojou rodinou. V termíne od 4.mája do 10.mája do 17:00hod si urobte míľovú prechádzku (1,6km) a zapíšete  sa online. Funguje to tak, že prejdete ako rodina minimálne jednu míľu a zrátate si počet za všetkých členov rodiny. Je potrebné sa registrovať do ZDIELANEJ KALKULAČKY

Na Deň matiek, čo pripadá na 10.mája sa spoločne spočíta koľko kilometrov sa venuje mamám.

Kam by si odporúčala ísť sa prejsť na našom krásnom Horehroní?

Skúsme teda aj teraz v tomto netradičnom období vzdať úctu naším mamám a prejdime tradičnú jednu míľu kdekoľvek na Horehroní. Je tu množstvo nádherných trás a akákoľvek prechádzka sa počíta. Napadá mi prechádzka na Skalku   prípadne na Brezniansku kalváriu, čo je hneď za mestom. Vyjdite si do Vydrovskej doliny alebo kľudne sa len prejdite popri Hrone. Možností máme naozaj neúrekom.

Budeme radi za fotky z vašich prechádzok, obrázkov pre mamu, ktoré  na FB Únie materských centier . Máte možnosť vyfarbiť si aj špeciálne míľové slniečko

Ďakujeme, že pomáhate podporiť túto nádhernú myšlienku.

Pozri si foto v našej galérii