SKRYTÝ POKLAD POD ORLOVOU

SKRYTÝ POKLAD POD ORLOVOU
Redakcia 3. júna 2022

HURÁ VÍKEND ! JÚNOVÝ, LETNÝ !

Pýtate sa KAM NA VÝLET ? My odpovedáme !

Prinášame TIP NA VÝLET tu na Horehroní. Tento krát sme nepísali my, ale naše #KAMaratky Natálka a Viky.

Pod nízkotatranským vrchom Orlová, neďaleko dediny Pohorelá sa nachádza málo navštevovaný Vodopád pod Orlovou. My sme sa rozhodli toto čarovné miesto navštíviť.!
Vybrali sme sa tam v krásnu slnečnú stredu. Počasie nám prialo a my sme sa tešili na prírodu.
Štartovací bod sa nachádza na námestí v Pohorelej asi 5 km od vodopádu. Vystúpili sme z autobusu a naša prechádzka mohla začať.

Po ceste sme prišli na miesto oddychu. Je tam informačná tabuľa, ktorá nám ponúka zaujímavosti o vzniku dediny, zoznam chránených zvierat a veľkú mapu, ktorá nám ukazuje trasu nielen k vodopádu.

Na mieste sme si oddýchli, doplnili energiu a vydali sme sa ďalej po ceste. Celá cesta je asfaltová, takže je prístupná nielen pešo, ale aj bicyklom.

Slnko nám krásne svietilo, počasie bolo ako stvorené na prechádzku. Nemusíte sa obávať horúčav, prechádzate sa medzi stromami pod tieňom. V lese je ticho, zákaz vjazdu áut, nestretli sme ani jedného turistu, takže sme mali celý les pre seba.

„Túra nie je vôbec náročná…“

Pokračovali sme po asfaltovej ceste iba miernymi zatáčkami a kochali sa prírodou. Túra nie je vôbec náročná, smerom k vodopádu sme išli iba 2 hodinky s prestávkami.

Cestou sme natrafili na chatku, ktorá slúžila pre lesníkov ako úschovňa, no momentálne sa tam dostanete aj vy. Chatka v lesíku dotvárala krásnu atmosféru.

Táto chatka sa nachádza blízko odpočinkového altánku kde sme sa zastavili aj my a doplnili energiu slaninkou a chlebíkom ako správni turisti.

Dochádza nám pitná voda. Nechceme byť o smäde a tak odbočujeme napravo kde sa len pár metrov od altánku nachádza malý prameň s pitnou vodou.

Oddýchli sme si, nabrali energiu a pokračujeme ďalej. Podľa informačnej tabule by cesta mala trvať iba 20 minút. Tu asfaltová cesta končí a my sme sa vybrali po lesnej cestičke rovno od altánku.

Pokojný les a krásna príroda…

Kráčali sme po kameňoch pokojným lesom a obzerali krásnu prírodu. Natrafili sme na krásne, zaujímavé skalnaté útvary, tie nás sprevádzali celou cestou. Dávajte si ale pozor pod nohy.

Posledná informačná tabuľa a sme konečne tu!

Cesta sa nám vyplatila. Je to krásne miesto, ktoré sa oplatí vidieť. Vodopád sa nachádza v nadmorskej výške 1165 m. n. m., no výška samotného vodopádu je 5 metrov.

K vodopádu sa dostanete cez schodíky. Máte možnosť si oddýchnuť na lavičke, no kľudne sa aj schladiť v čistej vodičke priamo z vodopádu.

Miesto sme videli a spokojné s výbornou náladou sa vraciame domov. Boli sme veľmi vyčerpané, hladné a tešili sa na jedlo a oddych.

Jedlo si môžete vychutnať aj na námestí v reštaurácii s názvom Restaurant Pod Orlovou.

„Miesto odporúčame každému…“

Cesta naspäť nebola tak časovo náročná ako tá hore. Vodopád pod Orlovou je skryté miesto s menej frekventovanou návštevnosťou, no určite sa oplatí vidieť.

Na záver ďakujeme našim #KAMaratkam a veríme, že inšpirovali nielen nás ale aj vás a zodpovedali ste si otázku #kamnahorehroni prvý júnový víkend.

Pre ďalšie tipy mrkni aj: CYKLORAJ #naHorehroni, LEGENDÁRNE BUCHTY, SALAŠ 21. storočia

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní