Ktoré kúty na Horehroní sú najfotogenickejšie? Trúfnete si tipnúť?

Ktoré kúty na Horehroní sú najfotogenickejšie? Trúfnete si tipnúť?
Redakcia 12. augusta 2020

Účelom tohto článku nieje nájsť 5 alebo 10 TOP miest, kde musíš mať zaručene svoju selfie. Sú to miesta, ktoré milujeme a radi sa pri nich fotíme. Hlavne vy sa pri nich alebo aj na nich, radi fotíte.

Pozreli sme sa na zúbok nášmu instagramovému profilu a zistili sme, ktoré miesta na Horehroní sú pre vás tie TOP a najčastejšie nám ich posielate alebo ich označujete. Samozrejme tých kútov, výhľadov, originálnych stavieb a krásnych miest je neúrekom a každý z nás to môže vidieť inak.

My a náš IG to teda vidíme takto 🙂

1. #chamkovastodola

Jedným z najfotogenickejších objektov na Horehroní je Chamkova stodola. Malá nenápadná drevenička sa nachádza  pri hlavnej ceste medzi obcami Šumiac a Telgárt. Smutná a osamelá však rozhodne nieje. Strieda sa pri nej množstvo fotografov, vášnivých cestovateľov či dokonca svadobčanov. Fotky Chamkovej stodoly sú jedinečné aj preto, lebo v pozadí sa na ňu usmieva Kráľova hoľa :).

https://www.instagram.com/p/CBOW_benv5R/

https://www.instagram.com/p/B6pMUEYH6F_/

https://www.instagram.com/p/B0z9OzAnNkh/

2. #chmarosskyviadukt

Jednou z najpozoruhodnejších stavieb nielen na Horehroní, ale aj v Slovenskom meradle, je spojenie viacerých architektonicky náročných a jedinečných stavieb v obci Telgárt. Jedná sa o Telgártsky tunel resp. Tunel Kornela Stodolu a viaduktov, a to konkrétne Telgártskeho a Chmarošského. Druhý spomínaný je jedinečným miestom, pri ktorom sa zastavujú húfy ľudí a po fotografii s ním dranká nejedno srdce cestovateľa či fotografa. No dobre možno sme to trošku nadhodnotili a prehnali, ale tak uznajte sami.

Skvelou správou pre všetkých je, že neďaleko viaduktu vzniklo jedinečné DEPO CAFÉ, a tak vaša zastávka nebude len o fotke. V príjemnej kaviarni vytvorenej z historického vagóna sa občerstvíte a dáte si vynikajúcu kávu, ktorú vrelo odporúčame.

 

https://www.instagram.com/p/B83xHesHUMD/

https://www.instagram.com/p/BzfPwZxi91-/

https://www.instagram.com/p/CBlj4_UH8cq/

3. #chopok #dumbier

Keď ste na Horehroní, tak by ste nemali rozhodne zmeškať východ alebo západ slnka na hrebeni Nízkych Tatier. V poriadku… vravíte, že nieste zrovna ranné vtáčatá, prípadne schádzanie dole z hrebeňa po tme vám naháňa zimomriavky? Nevadí, tak nie každý je stvorený na vysokohorskú turistiku, to chápeme. Vy máte však jedinečnú možnosť nechať sa vyviesť lanovkou a tú fotku na Chopku, a pokiaľ sa prejdete po hrebeni tak, aj na Ďumbieri si naozaj spraviť.

Podľa množstva fotiek, ktoré nám posielate, tak Chopok aj Ďumbier patria jednoznačne k lídrom, čo je naozaj skvelé.

https://www.instagram.com/p/CC70PRqnMQn/

https://www.instagram.com/p/CDG6PoYHtSy/

4. #krpacovo #hroncok

Medzi vaše obľúbené foto miesta patria aj vodné plochy Krpáčovo a Hrončok. Vodná nádrž Krpáčovo sa využíva nielen na rybárčenie, ale aj na kúpanie. Zabehnite si teraz pre originálnu fotku z Krpáčovského jazera na paddleboarde. Viac sme o tom písali v článku: Ako sa originálne schladiť na Horehroní

K tajchu Hrončok vedie rozprávková cesta Kamenistou dolinou, ktorá je známa meandramni Kamenistého potoka. Fotografie jeho vodnej hladiny sú skvostné a patria medzi veľmi obľúbené.

https://www.instagram.com/p/CBuiCBcHqHt/

https://www.instagram.com/p/BxwigB_Chm2/

https://www.instagram.com/p/B36fKdXn1WN/

5. #kysuca

Učupená, schovaná a neobjavená osada Kysuca sa nachádza neďaleko Kokavy nad Rimavicou. Kedysi dedinka, no dnes prežíva už len vďaka chalupárom. Táto oáza pokoja a pokoja, v ktorej je zachovaná tradičná architektúra na vás  zapôsobí ako skanzen. A viete čo? Niektoré veci sú lepšie, keď sú neobjavené i keď tie chalúpky aj modrá kaplnka sú bezpochyby jedny z najfotogenickejších :).

Expertom na osadu Kysuca je Ivka Rešutíková a jej cestovná kancelária STEY. S ňou môžete objaviť čaro Digitálneho detoxu   priamo v Kysuci ako aj v celej oblasti Drábska.

https://www.instagram.com/p/CBPmv49Hrj5/

https://www.instagram.com/p/B1dTe31IVEt/

6. #ciernohronskazeleznica

Špeciálne miesto v našom rebríčku má Čiernohorská železnica. Nakoľko je pohyblivá, nemôžeme ju nazvať fotogenickým kútom, ale skôr pohyblivým objektom. V podstate je to jedno ako ju nazveme, jedno je isté, že  železnička je obrovským lákadlom pre mnohých fotografov. Miesto, ktoré si vyberiete na jej odfotografovanie nieje podstatné, no vaša fotografia s touto  jedinečnou atrakciou Horehronia bude vždy TOP 🙂

https://www.instagram.com/p/B5zPNWPHwqH/

https://www.instagram.com/p/Bw_Jx9UAb4e/

https://www.instagram.com/p/Bk7wd99jmMk/

Určite by sme vedeli nájsť ešte mnoho ďalších miest, ktoré stoja za navštívenie, odfotenie, či spravenie si selfie. Ak máte tipy, ktoré by mali byť v podobnom článku, neváhajte a dajte nám o nich vedieť a možno vznikne aj článok č.2 🙂

Nezabudni čítať aj : Lúka plná sysľov. Čo by si mal vedieť skôr, ako sa tam vyberieš / Tri miesta na Horehroní o ktorých ste pravdepodobne netušili